با شات ایکس همیشه در فناوری بروز باشید
مشخصات احتمالی دوربین مدل‌های پرو آیفون 16 و آیفون 17 لو رفت
عکس : دوربین آیفون 16 و آیفون 17

یک منبع آگاه جزئیات احتمالی دوربین مدل‌های پرو آیفون 16 و آیفون 17 را منتشر کرده است.

احتمال دارد آیفون 16 پرو و پرو مکس به دوربین اولتراواید 48 مگاپیکسلی مجهز باشند که نسبت به سنسور 12 مگاپیکسلی فعلی ارتقای قابل‌توجهی محسوب می‌شود.

همچنین انتظار می‌رود که آیفون 17 پرو و پرو مکس با دوربین تله‌فوتوی 48 مگاپیکسلی و زوم 5 برابری عرضه شوند.

براساس پست Revegnus در ایکس، آیفون 16 پرو و پرو مکس دوربین اصلی 48 مگاپیکسلی ارتقایافته خواهند داشت. این منبع می‌گوید که سنسور دوربین اصلی جدید همان اندازه پیکسل 1.22 میکرونی را ارائه می‌دهد، اما طراحی آن به‌صورت پشته‌ای خواهد بود.

طراحی پشته‌ای ظاهراً به فناوری پیکسل دولایه‌ای ترانزیستوری سونی برای سنسورهای تصویر اشاره دارد که دامنه دینامیکی گسترده‌تر و نویز کمتر را امکان‌پذیر می‌کند.

دوربین مدل‌های پرو آیفون 16 و آیفون 17

این منبع ادعا می‌کند که مدل‌های آیفون 16 پرو به لنز دوربین اولتراواید 48 مگاپیکسلی مجهز خواهند بود که نسبت به سنسور 12 مگاپیکسلی آیفون 15، ارتقا قابل‌توجهی به‌حساب می‌آید.

دوربین اولتراواید 48 مگاپیکسلی می‌تواند عکس‌برداری بهتر در نور کم را با فناوری Pixel-binning فراهم کند. همچنین اپل با این لنز می‌تواند امکان فیلم‌برداری 5K یا بالاتر را نیز ارائه دهد.

اپل اولین برند گوشی هوشمند با دوربین اولتراواید با وضوح بالا نخواهد بود. شرکت‌هایی مانند موتورولا، شیائومی، ویوو، وان‌پلاس و اوپو نیز به استفاده از دوربین‌های اولتراواید 48 مگاپیکسلی روی آورده‌اند.

Revegnus همچنین ادعا کرده است که آیفون 17 پرو یک دوربین تله‌فوتوی 48 مگاپیکسلی دریافت خواهد کرد.

اطلاعات افشاشده نشان می‌دهد که هر دو مدل آیفون 16 پرو در سال آینده دوربین زوم 5 برابری خواهند داشت و این دوربین به مدل‌های پرو آیفون 17 هم راه می‌یابد. این سنسور دارای اندازه 1/1.14 اینچی و اندازه پیکسل 1.4 میکرونی است.

فاصله زیادی تا رونمایی مدل‌های آیفون 16 و آیفون 17 باقی مانده و نمی‌توان با قطعیت این اطلاعات را تأیید کرد. پیش‌تر در یک گزارش دیگر هم به تجهیز آیفون 17 پرو به دوربین تله‌فوتوی 48 مگاپیکسلی اشاره شده بود.

ارسال این خبر برای دوستان در شبکه های مجازی :
تلگرامواتساپایتاتوییترفیس بوکلینکدین