با شات ایکس همیشه در فناوری بروز باشید
برخی قابلیت‌های آیفون ۱۶ پرو و پرومکس لو رفت
عکس : آیفون ۱۶ پرو
.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری آنا به نقل از ماکرومورس، تصاویر جدیدی از نسل بعدی آیفون یعنی خانواده آیفون ۱۶ در فضای مجازی منتشر شده و این تصاویر خبر از عرضه آیفون ۱۶ پرو و ۱۶ پرومکس با اندازه‌های ۶.۳ و ۶.۹ اینچی می‌دهند. این در حالی است که آیفون ۱۵ پرو و ۱۵ پرومکس در اندازه‌های ۶.۱ و ۶.۷ اینچی روانه بازار شدند.

بسیاری از کاربران و تحلیلگران بازار موبایل بر این باور هستند که این افزایش اندازه به دلیل تغییر در اندازه دوربین این گوشی‌ها بوده است، چرا که اپل قصد دارد در سال ۲۰۲۴ برای مدل‌های پرو گوشی خود از دوربین تتراپریسم ۵ برابری تله فوتو استفاده کند.از دیگر مشخصات موجود در تصویر آیفون ۱۶ می‌توان به وجود دکمه اکشن باتن که در آیفون ۱۵ نیز وجود داشت اشاره کرد.

برخی از منابع نیز بر این باورند که این دکمه اندازه بسیار کوچکی در آیفون ۱۵ داشته و در آیفون ۱۶ ابعاد این دکمه افزایش پیدا می‌کند.

با این حال هنوز این خبر به صورت رسمی از سوی اپل یا منابع دیگر تایید یا رد نشده، اما در تصاویر منتشر شده مشخص است که اندازه این دکمه نسبت به قبل تغییری نداشته است.

در رندر‌های منتشر شده شاهد وجود یک دکمه دیگر در زیر دکمه روشن و خاموش دستگاه هستیم که طبق اعلام منابع آگاه این دکمه یک دکمه خازنی بوده که کپچر نام خواهد داشت که قرار است برای فیلمبرداری استفاده شود.

این دکمه در گذشته در گوشی‌هایی که قابلیت تصویربرداری داشتند وجود داشت و اینبار اپل قصد دارد از آن در گوشی‌های آیفون استفاده کند.

ارسال این خبر برای دوستان در شبکه های مجازی :
تلگرامواتساپایتاتوییترفیس بوکلینکدین