با شات ایکس همیشه در فناوری بروز باشید
آیفون های نسل بعدی عمر باتری طولانی تری دارند
عکس : عمر باتری گوشی آیفون
.

نسل آینده آیفون های اپل ممکن است عمر باتری بهبود یافته ای را ارائه دهند. Samsung Display ظاهراً در حال برنامه ریزی برای استفاده از مواد جدید در پنل های OLED خود است که باعث می شود صفحه نمایش ها از نظر انرژی کارآمدتر شوند.

بر اساس گزارش جدید The Elec، سامسونگ دیسپلی قصد دارد از مواد آبی فسفری در نمایشگرهای OLED خود استفاده کند. این ماده جدید اساسا مصرف انرژی پنل ها را کاهش می‌دهد، بنابراین آیفون های نسل بعدی عمر باتری بیشتری خواهند داشت. متأسفانه، این صفحه نمایش جدید ممکن است تا سال 2026 روی دستگاه ها نمایش داده نشود. به عبارت دیگر، فناوری نمایشگر جدید نباید تا سری آیفون 18 ارائه شود.برای کسانی که نمی دانند، مواد فسفری قرمز و سبز در پنل های OLED دارای 100 درصد بازده نور داخلی هستند. با این حال، رنگ آبی دارای مواد فلورسنت است که بازده آن تنها 25 درصد است. بنابراین تغییر آن با مواد فسفری می تواند به کاهش مصرف انرژی صفحه نمایش های OLED جدید کمک کند. سامسونگ در حال حاضر مشغول ساخت این ماده آبی فسفری است.

قابل ذکر است، مواد جدید در حال توسعه توسط سامسونگ دارای طول عمری در حدود 55 درصد از طول عمر مواد فلورسنت آبی است که در مواد OLED M11 استفاده شده است. این همان صفحه نمایشی است که در سری آیفون 13 دیده می شود. این بدان معناست که این فناوری هنوز آماده نیست، یون تحلیلگر UBI خاطرنشان کرد که توسعه “به نظر می رسد که به آرامی پیش نمی رود”.

آیفون های ۱۸ عمرباتری بهتری نسبت به مدل های قبل دارند

در دیگر خبرها ظاهرا اپل در حال توسعه یک پردازشگر سیگنال تصویر داخلی (ISP) برای بهبود قابلیت‌های دوربین آیفون‌ها است. جزئیات از یک افشاگر چینی می آید که ادعا می کرد اپل در حال ارزیابی طراحی ISP خود است.

انتظار می رود این تراشه طراحی شده سفارشی در نیمه دوم سال 2026 وارد تولید انبوه شده و توسط TSMC ساخته می شود. برای کسانی که اطلاع ندارند، ISP نقش مهمی در عکاسی با تلفن های هوشمند دارد. این داده های تصویر خام گرفته شده توسط سنسور دوربین را پردازش می کند و با انجام اقدامات مختلف آنها را به تصویری با کیفیت بالا تبدیل می کند.

این موارد شامل پردازش HDR، تنظیم نوردهی، وضوح تصویر، موزاییک زدایی، کاهش نویز، تصحیح تعادل رنگ سفید، تصحیح اعوجاج لنز و موارد دیگر است. در حال حاضر، اپل برای آیفون های خود به ISP های سونی متکی است. با این حال، با ISP داخلی، اپل کنترل بیشتری بر محصولات تصویربرداری خواهد داشت و می تواند آن را به طور خاص برای دستگاه های خود بهینه کند.

اپل به دلیل رویکرد دقیق خود در توسعه سخت افزار شناخته شده است، بنابراین می توانیم انتظار داشته باشیم که این ISP جدید گامی رو به جلو برای فناوری دوربین این شرکت باشد. این هنوز تا حد زیادی اطلاعات تایید نشده بوده و باید آن را شایعه دانست.

در اخباری مرتبط به گفته مارک گورمن از بلومبرگ، گویی اپل در حال برنامه‌ریزی برای بروزرسانی کل مجموعه آیپد خود در سال 2024 است. این شامل مدل‌های جدید iPad Pro، iPad Air، iPad mini و iPad سطح پایه می‌شود.

طبق گفته افشاگر، آیپدهای رده پایین و میان‌رده می‌توانند در اوایل مارس 2024 بروزرسانی شوند، در حالی که انتظار می‌رود هر دو مدل آیپد پرو 11 و 13 اینچی در نیمه اول سال رونمایی شوند. شایعه شده است که مدل‌های جدید iPad Pro دارای نمایشگرهای OLED و چیپست M3 هستند، در حالی که انتظار می‌رود نسل بعدی iPad Air از تراشه M2 افزایش عملکرد داشته باشد. از سوی دیگر، آیپد مینی ممکن است دارای تراشه A16 Bionic باشد.

اپل هنوز هیچ یک از این شایعات را تایید نکرده، اما گورمن منبع معتبر اخبار اپل است. اگر گزارش او دقیق باشد، این اولین باری است که اپل در همان سال کل سری آیپد خود را به روز می‌کند. علاوه بر آیپدهای جدید، گورمن می‌گوید که انتظار می‌رود اپل سال آینده ایرپادز جدیدی را نیز عرضه کند. با این حال، یک مدل AirPods Pro به روز شده ممکن است کمی بیشتر طول بکشد، زیرا انتظار می رود در سال 2025 عرضه شود.

در اخباری مرتبط اپل، شرکت فناوری مستقر در کوپرتینو، اکنون طیف جدید لپ‌تاپ‌های مک‌بوک پرو خود را با چیپ‌ست‌های M3 معرفی کرده است. این دستگاه‌ها در وب‌سایت هندی این برند نیز فهرست شده‌اند و قیمت آن‌ها را نشان می‌دهد.