با شات ایکس همیشه در فناوری بروز باشید
اپل 25 درصد ظرفیت تولید آیفون‌های خود را به هندوستان منتقل می‌کند
عکس : تولید آیفون‌ در هندوستان

بر اساس گزارش نشریه وال استریت ژورنال، شرکت اپل طی مدت 2 تا 3 سال آینده 25 درصد تولید آیفون‌ های خود را به کشور هندوستان منتقل خواهد کرد. این موضوع بدان معناست که هر ساله بیش از 50 میلیون دستگاه آیفون در هندوستان تولید خواهد شد.

چین کماکان بزرگ‌ترین تولیدکننده آیفون در جهان باقی خواهد ماند. بر اساس گزارش‌ها، اپل با توجه به تنش‌های فعلی میان چین و ایالات‌متحده به‌دنبال تنوع بخشیدن به خطوط تولید خود است. تولید آیفون در هندوستان به‌طور قابل‌توجهی از چین عقب‌تر بود؛ اما با معرفی آیفون 14 که تولید آن به‌صورت همزمان در هندوستان آغاز شد؛ این وضعیت نیز تغییر کرد.

تلاش‌های تولیدی اپل در هندوستان به دلیل مخالفت اتحادیه‌های محلی که با شیفت‌های کاری 12 ساعته مخالفت می‌کنند؛ به کندی به پیش می‌رود. اما در سال 2023 میزان تولید آیفون 15 در هندوستان از هر مدل دیگری پیشی گرفت و غول آمریکایی برای نخستین بار موفق شد تا یک گوشی ساخت هند را در همان روز معرفی آن به بازار عرضه نماید.

در حال حاضر شرکت فاکسکان سرگرم ساخت کارخانه‌ای در ایالت کارناتاکا است و این مرکز احتمالا در ماه آوریل 2024 افتتاح خواهد شد. همچنین نشریه وال استریت ژورنال مدعی شده که احداث یک کارخانه بزرگ دیگر نیز در دستور کار قرار دارد.

ارسال این خبر برای دوستان در شبکه های مجازی :
تلگرامواتساپایتاتوییترفیس بوکلینکدین