با شات ایکس همیشه در فناوری بروز باشید
آیفون آکبند نسل اول اپل با قیمت ۱۹۰هزار دلار به فروش رفت
عکس : آیفون آکبند نسل اول اپل با قیمت ۱۹۰هزار دلار به فروش رفت
.

یک گوشی آیفون نسل اول که از عمر آن بیش از ۱۶ سال می‌گذرد، در یک حراجی و با قیمت ۱۹۰ هزار دلار به فروش رفت.

این آیفون مهر و موم شده که در سال ۲۰۰۷ روانه بازار شد، در حراجی LCG Auctions با قیمت ی تقریبا ۳۰۰ برابر قیمت اولیه، فروخته شد. به گفته برگزارکنندگان این حراجی، آیفون مذکور در شرایطی خاص نگهداری شده و از طرف یکی از اعضای تیم مهندسی اپل در زمان عرضه این محصول، به دستشان رسیده است.

برای خرید این آیفون خاص، ۲۸ پیشنهاد قیمت ی ارائه شد که از جمله آنها می‌توان به پنج پیشنهاد بالای ۱۰۰ هزار دلار اشاره کرد. آنچه این آیفون را نسبت به دیگر آیفون‌های قدیمی‌مشابه متمایز می‌کرد، حافظه ۴ گیگابایتی آن است.علاقه‌مندان به خبرهای فناوری حتما به خاطر دارند که طی چند ماه اخیر، دو نسخه ۸ گیگاباییتی نسل اول آیفون در حراجی LGC Auctions به ترتیب با قیمت‌های ۳۹ و ۶۳ هزار دلار فروخته شد.

گفتنی است اپلمدل ۴ گیگابایتی این آیفون را تنها به مدت ۲ ماه در خط تولید خود داشت چرا که اکثر خریداران، حافظه بیشتر یعنی ۸ گیگابایتی را ترجیح می‌دادند. از طرفی دیگر، این گوشی هنوز از جعبه باز نشده بود و بعید به نظر می‌رسد که خریدار و صاحب جدید آن نیز بخواهد آن را باز کند؛ چرا که با این کار، ارزش آن به طور قابل توجهی کاهش می‌یابد.

از طرفی دیگر، حتی اگر مهر و موم این گوشی هم باز شود، احتمالا برقراری ارتباط با آن ممکن نخواهد بود چراکه در اکثر نقاط جهان، شبکه ارتباطی ۲G پشتیبانی نمی‌شود. همچنین خبری از دوربین سلفی در این گوشی نیست و در نتیجه، قید فیس تایم را هم باید زد.

در کنار این محدودیت‌ها باید به این نکته نیز اشاره کرد که این آیفون گران‌قیمت، قادر به پشتیبانی از بخش قابل توجهی از اپلیکیشن‌ها هم نیست.

ارسال این خبر برای دوستان در شبکه های مجازی :
تلگرامواتساپایتاتوییترفیس بوکلینکدین