با شات ایکس همیشه در فناوری بروز باشید
اپل برای یک کاربر آیفون ۱۵ پرو مکس تقلبی فرستاده است!
عکس : آیفون ۱۵ پرو مکس تقلبی
.

در طی یکی از عجیب‌ترین اتفاق‌های چند وقت اخیر دنیای فناوری، کاربری بریتانیایی یک آیفون ۱۵ پرو مکس تقلبی از سوی اپل دریافت کرده است. این کاربر که پرچمدار اپل را از وبسایت رسمی غول فناوری آمریکایی سفارش داده بود، پس از دریافت دستگاه شوکه شد و تصمیم گرفت تجربه خرید خود را با دیگر کاربران در شبکه اجتماعی رددیت به اشتراک بگذارد.کاربر موردنظر پس از ثبت سفارش خود، تاییدیه ارسال آیفون ۱۵ پرو مکس را از سوی اپل دریافت کرد. به علاوه، جزئیات مربوط به نحوه و زمان ارسال این گوشی نیز از سوی شرکت پستی Dynamic Parcel Distribution در اختیار کاربر قرار گرفته بود.

با این وجود، کاربر پس از باز کردن جعبه دستگاه به سرعت متوجه شد که نحوه بسته‌بندی گوشی درست نیست و احتمالا آیفون ۱۵ پرو مکس موجود در جعبه تقلبی است. در اولین نگاه، کاربر مشاهده کرد روی نمایشگر دستگاه محافظ صفحه قرار داده شده است. این موضوع باعث شد که کاربر تصور کند اپل یک نسخه مرجوعی را برای او فرستاده است. کاربر اما با بررسی‌های دقیق‌تر دریافت که اوضاع از آنچه فکر می‌کند، وخیم‌تر است.

کاربر مدنظر ادعا کرده که آیفون ۱۵ پرو مکس در واقع یک گوشی تقلبی اندرویدی است که تنها از رابط کاربری مشابه iOS برخوردار شده است. او اذعان داشته که برخی از مواقع حتی برخی از انیمیشن‌ها و قابلیت‌های مشابه اندروید در گوشی دیده شده است. همچنین در این گوشی برنامه‌هایی مانند تیک‌تاک، فیس‌بوک و یوتوب به طور پیش‌فرض نصب شده‌اند که مدرکی دیگر برای اندرویدی بودن گوشی کاربر محسوب می‌شود.

خوشبختانه کاربر با اپل آیدی خود در گوشی لاگین نکرد و حساب اپل والت خود را نیز در دستگاه قرار نداد. در صورت اضافه شدن اپل آیدی و اپل والت به گوشی، امکان داشت که جزئیات مربوط به اطلاعات شخصی و مالی کاربر در اختیار تولیدکننده این گوشی تقبلی قرار بگیرد.

ارسال آيفون تقلبی از سوی اپل اتفاقی بسیار نادر است که احتمال وقوع آن نزدیک به صفر است. خرید گوشی تقلبی از پلتفرم‌های ناآشنا تجارت الکترونیکی دور از ذهن نیست ولی اپل برای عرضه بسیار ایمن گوشی‌های خود شناخته می‌شود. در این رابطه، به نظر می‌رسد یک حفره امنیتی در فرآیند عرضه گوشی و دریافت آن توسط کاربر وجود دارد.

در نهایت باید اشاره کرد که کاربر با پشتیانی اپل تماس گرفته و کوپرتینونشین‌ها نیز وعده داده‌اند که به زودی با او تماس می‌گیرند.

ارسال این خبر برای دوستان در شبکه های مجازی :
تلگرامواتساپایتاتوییترفیس بوکلینکدین