با شات ایکس همیشه در فناوری بروز باشید
چگونه مصرف آزاد اینترنت ایرانسل را قطع کنیم
عکس : مصرف آزاد اینترنت ایرانسل

تمامی بسته‌های اینترنت ی ایرانسل (و اپراتورهای دیگر) دارای حجم و زمان استفاده‌ی مشخصی هستند. این موضوع فرقی نمی‌کند که از سیم‌کارت دائمی یا اعتباری استفاده کنید. پس از تمام شدن حجم یا اعتبار بسته، اینترنت شما با تعرفه آزاد محاسبه خواهد شد.

ایرانسل این امکان را به شما می‌دهد که حتی بعد از تمام شدن بسته نیز به اینترنت دسترسی داشته باشید. این موضوع می‌تواند در شرایط اضطراری بسیار مفید باشد. با این حال، باید به این نکته توجه داشته باشید که تعرفه آزاد بسیار گران‌تر از تعرفه بسته است.

به گزارش سرویس اخبار اینترنت و شبکه سایت شات ایکس و به نقل از مجله اینترنتی ماگرتا قیمت پایه اینترنت همراه در ایرانسل، چه برای سیم‌کارت‌های دائمی و چه اعتباری، به ازای هر کیلوبایت به ترتیب 4 و 6 ریال است. با یک حساب سرانگشتی می‌توان نتیجه گرفت که هر گیگابایت اینترنت آزاد در سیم‌کارت‌های دائمی حدود 42 هزار تومان و در سیم‌کارت‌های اعتباری حدود 63 هزار تومان آب می‌خورد! این قیمت‌ها در مقایسه با بسته‌های اینترنتی موجود در بازار، بسیار بالا و غیرقابل‌صرفه به نظر می‌رسند.

نحوه قطع کردن مصرف اینترنت آزاد ایرانسل

به عنوان مثال، با 42 هزار تومان می‌توان یک بسته 3 گیگابایتی اینترنت 4G تهیه کرد، در حالی که ایرانسل برای 1 گیگابایت اینترنت آزاد، 42 هزار تومان طلب می‌کند! این موضوع نشان می‌دهد که تعرفه‌های پایه اینترنت ایرانسل نه تنها به صرفه نیستند، بلکه در مقایسه با سایر اپراتورها نیز گران‌تر هستند.

۱. کد غیر فعال سازی اینترنت آزاد ایرانسل ، یعنی #۳*۲*۳*۵۵۵* را در برنامه تماس موبایل خود وارد کنید.

۲. سپس جهت تایید کردن درخواست خود، عدد «۱» را وارد کنید.

۳. حال کمی منتظر بمانید تا پیامک «تعرفه طرح کنترل مصرف آزاد ایرانسل » برای شما ارسال شود.

با فعال کردن این طرح، دیگر خبری از استفاده از اینترنت بدون خرید بسته نخواهد بود. در واقع، برای استفاده از اینترنت ، باید حتماً بسته اینترنت را از اپراتور ایرانسل خریداری کنید. فرقی هم نمی‌کند که چقدر به اینترنت نیاز داشته باشید، حتی اگر فقط برای چند ثانیه به آن احتیاج داشته باشید، باید بسته تهیه کنید. به این ترتیب، دیگر هیچ راهی برای دور زدن هزینه‌ها و استفاده از اینترنت بدون پرداخت پول وجود نخواهد داشت و جلوی هرگونه مصرف آزاد اینترنت به طور کامل گرفته می‌شود.نحوه قطع کردن اینترنت آزاد با اپلیکیشن ایرانسل من

علاوه بر روش ارسال کد دستوری، کاربران می توانند برای قطع مصرف آزاد اینترنت ایرانسل ، از طریق اپلیکیشن یا وب اپلیکیشن ایرانسل نیز اقدام نمایند. برای انجام این کار، مراحل زیر را دنبال کنید:

۱. اپلیکیشن ایرانسل من را اجرا کنید و سپس از قسمت پایین برنامه، روی گزینه «سایر» کلیک کنید.

۲. از منوی کشویی باز شده، روی گزینه «پرونده» کلیک کنید.اپلیکیشن ایرانسل من
عکس : اپلیکیشن ایرانسل من

۳. در صفحه جدید باز شده، وارد بخش «طرح کنترل مصرف آزاد» شوید.قطع کردن مصرف آزاد اینترنت در ایرانسل من
عکس : قطع کردن مصرف آزاد اینترنت در ایرانسل من

۴. در نهایت روی دکمه آبی رنگ «غیرفعال سازی کنترل مصرف آزاد» کلیک کنید.غیر فعالسازی کنترل مصرف آزاد اینترنت
عکس : غیر فعالسازی کنترل مصرف آزاد اینترنت

با توجه به توصیه اپراتور ایرانسل ، به منظور محاسبه ترافیک اینترنت شما بر اساس تعرفه بسته‌های متنوع ارائه شده، پیشنهاد می‌شود تا حد امکان نسبت به غیرفعال‌سازی قابلیت مصرف آزاد اقدام نمایید. شایان ذکر است که ایرانسل در زمان اتمام اعتبار حجمی یا زمانی بسته و یا بلافاصله پس از آن، از طریق ارسال پیامک به کاربر، اطلاع‌رسانی لازم مبنی بر محاسبه ترافیک براساس تعرفه آزاد را انجام می‌دهد.نحوه فعال کردن مجدد مصرف اینترنت آزاد ایرانسل

در مواردی که تمایل به استفاده از اینترنت بدون فعال کردن بسته ی مشخصی دارید، ضروری است که مصرف آزاد اینترنت ایرانسل را فعال نمایید. عدم فعال بودن این قابلیت، مانع از کسر هزینه ی اینترنت از شارژ شما شده و اپراتور اجازه ی استفاده از آن را به صورت آزاد نخواهد داد.

۱. کد دستوری #۴*۳*۵۵۵* را در گوشی خود وارد کنید.

۲. سپس برای تایید درخواست خود، عدد «۱» را وارد کنید.

۳. منتظر پیامک فعال شدن طرح مصرف آزاد اینترنت بمانید.

با توجه به اینکه تعرفه استفاده از اینترنت در طرح پایه ثانیه‌ای یا تعرفه آزاد این اپراتور، تقریباً بیست برابر میانگین نرخ در بسته‌های اینترنت ایرانسل است، استفاده از این طرح صرفاً برای شرایط اضطراری و موقتی توصیه می‌شود. در این طرح، به دلیل هزینه‌های بسیار بالا، استفاده دائمی و مستمر از اینترنت مقرون به صرفه نخواهد بود.

ارسال این خبر برای دوستان در شبکه های مجازی :
تلگرامواتساپایتاتوییترفیس بوکلینکدین