با شات ایکس همیشه در فناوری بروز باشید
پتنت جدید پلی استیشن به بهبودهای احتمالی DualSense در آینده اشاره دارد
عکس : پلی استیشن

این پتنت کنترلی را توصیف می‌کند که به صورت پویا دکمه‌ های خود را روشن می‌کند تا راهنمایی‌های متنی در بازی را به بازی کنان ارائه دهد.

شرکت سونی همواره علاقه داشته است که نوآوری و آزمایش را با کنترلرهای خود انجام دهد و این کار را در طول چرخه عمر کنسول PS5 نیز با DualSense، DualSense Edge و PlayStation Access Controller انجام داده است. اگر یک پتنت جدیدی وجود داشته باشد، این شرکت ممکن است در حال کار بر روی بهبودهای بعدی در این زمینه باشد.

طبق گزارش Game Rant، سونی اخیراً یک پتنت جدید برای کنترلر با ویژگی‌های دسترسی اضافی به ثبت رسانده است. این پتنت کنترلری را توصیف می‌کند که از یادگیری ماشین (Machine Learning) برای مطالعه‌ی عملکرد بازیکنان در بازی استفاده می‌کند تا بتواند تعیین کند که چه زمانی روی یک قطعه گیر کرده‌اند و به دنبال آن دکمه‌های خاصی را به صورت پویا روشن می‌کند تا توجه بازیکنان را جلب کند و راهنمایی ارائه دهد.

علاوه بر این، کنترلی که در پتنت توضیح داده شده است، پد لمسی خود را با صفحه نمایش لمسی جایگزین می‌کند و دستورالعمل‌های ورودی خاصی را برای کمک به پیشرفت بازیکنان در بازی قرار می‌دهد. علاوه بر دکمه‌های صورت، کنترلر می‌تواند دکمه‌های شانه و تریگرها و هر دو استیک آنالوگ را نیز روشن کند.

شرکتی که حق اختراع را ثبت می‌کند، اغلب می‌تواند موردی باشد که صرفاً از ایده‌ها و فناوری خود محافظت می‌کند؛ به این معنی که ممکن است لزوماً سونی در آینده‌ی ‌نزدیک این ویژگی‌ها را در یک کنترلر معرفی نکند. با این حال، نشان می‌دهد که بهبودهایی در این راستا چیزی است که سونی حداقل به عنوان ایده‌های احتمالی آینده در ذهن دارد.

ارسال این خبر برای دوستان در شبکه های مجازی :
تلگرامواتساپایتاتوییترفیس بوکلینکدین