با شات ایکس همیشه در فناوری بروز باشید
قیمت خودروهای اتوماتیک صفرکیلومتر داخلی در بازار
عکس : تارا اتوماتیک V4
.

خودرو سازان داخلی پس از به‌روزرسانی سبد محصولات خود، توجه ویژه‌ای به تولید خودرو با گیربکس اتوماتیک نشان داده‌اند. بنابراین بازه قیمتی کمتر از یک میلیارد تومان که تا مدتی پیش در اختیار سدان‌های اتوماتیک و اقتصادی چینی بود، اکنون از خودرو های ایرانی اشباع شده است.

به همین دلیل آگاهی از قیمت خودرو های اتوماتیک صفرکیلومتر داخلی برای مصرف‌کنندگان اهمیت ویژه‌ای دارد.تنوع محصولات ایران خودرو و سایپا در بخش خودروهای اتوماتیک داخلی تا حدودی یکسان است. البته محصولات سایپا به‌دلیل ذات اقتصادی خود، با قیمت کمتری نسبت به محصولات ایران خودرو فروخته می‌شوند. ارزان‌ترین خودرو صفرکیلومتر اتوماتیک با مدل جدید در بازار، ساینا S اتوماتیک با استاندارد 85گانه است. مشتریان می‌توانند با ارائه مبلغ تقریبی 440 میلیون تومان به مالک خودرو در بازار آزاد، این خودرو را خریداری کنند.

دومین خودرو ارزان و اتوماتیک داخلی نیز کوییک پلاس اتوماتیک است. خرید این خودرو برای مشتریان حدود 470 میلیون تومان هزینه در بر دارد.

قیمت خودروهای اتوماتیک صفرکیلومتر داخلی در بازار، دی ماه 1402:

خودروقیمت بازار
ساینا S اتوماتیک با استاندارد 85 گانه۴۴۳,۰۰۰,۰۰۰
کوییک اتوماتیک۴۶۱,۰۰۰,۰۰۰
کوییک R اتوماتیک۴۶۸,۰۰۰,۰۰۰
شاهین اتوماتیک۷۲۴,۸۰۰,۰۰۰
دنا پلاس توربو اتوماتیک۸۶۰,۰۰۰,۰۰۰
دنا پلاس توربو اتوماتیک ارتقا یافته۸۹۷,۰۰۰,۰۰۰
پژو 207 اتوماتیک۷۹۶,۰۰۰,۰۰۰
پژو 207 اتوماتیک ارتقا یافته۸۰۶,۰۰۰,۰۰۰
پژو 207 اتوماتیک پانوراما۸۷۶,۰۰۰,۰۰۰
پژو 207 اتوماتیک MC۸۰۳,۰۰۰,۰۰۰
تارا اتوماتیک V2۷۸۱,۰۰۰,۰۰۰
تارا اتوماتیک V4۹۳۵,۰۰۰,۰۰۰

شاهین اتوماتیک سایپا که نتوانسته است توجه مشتریان را به خود جلب کند، با قیمت تقریبی 724 میلیون تومان به فروش می‌رسد. قیمت این خودرو مدتی پیش به بازه زیر 700 میلیون تومان سقوط کرده بود، اما اکنون در آستانه رسیدن به 730 میلیون تومان قرار دارد.

در بخش محصولات ایران خودرو، خودروهای اتوماتیک به سه دسته کلی تقسیم می‌شوند. در دسته اول نسخه‌های مختلف تارا قرار دارند که شامل تارا V2 و تارا V4 هستند. دسته دوم را تیپ‌های مختلف پژو 207 اتوماتیک تشکیل می‌دهند. درنهایت دنا پلاس توربوشارژر اتوماتیک خودرو محبوب این روزهای بازار است که با قیمتی بیش از 900 میلیون تومان فروخته می‌شود. ارزان‌ترین محصول اتوماتیک صفرکیلومتر ایران خودرو در بازار آزاد، پژو 207 اتوماتیک سقف فلزی است.

روند قیمت خودرو طی هفته‌های اخیر از حالت رکود درآمده است و اکنون قیمت‌ها در حالت افزایشی قرار دارند. بنابراین اگر قصد خرید یک خودرو از بازار آزاد را دارید و البته بودجه آن نیز فراهم است، در خرید خودرو تعجیل کنید.

ارسال این خبر برای دوستان در شبکه های مجازی :
واتساپاینستاگرام