با شات ایکس همیشه در فناوری بروز باشید
قیمت حواله خودروهای وارداتی در بازار آزاد
عکس : قیمت حواله خودرو

رویه کند و پر از ایراد واردات خودرو به کشور، باعث شده است تا گروه بزرگی از متقاضیان خودروهای خارجی قادر به خرید اتومبیل مطلوب خود نباشند. بنابراین تنها راه برای این گروه از مشتریان، خرید حواله خودرو های وارداتی از بازار آزاد است.

البته باید تذکر دهیم که این کار از نظر قانونی بی‌اعتبار محسوب می‌شود و علاوه برآن ریسک‌های مختلفی را گریبان‌گیر مصرف‌کنندگان می‌کند. بااین‌حال کمبود خودروهای خارجی و تشنه بودن بازار، راه چاره دیگری را پیش روی مشتریان قرار نمی‌دهد.

فرآیند ثبت‌نام خودروهای وارداتی در اسفندماه سال گذشته انجام شد و طی آن حدود 33 هزار نفر واجد شرایط خرید خودرو خارجی شناخته شدند. از این تعداد متقاضی، چند هزار نفر انصراف دادند. همچنین تحویل خودرو به کمتر از دو هزار نفر تاکنون انجام شده است.

بنابراین در حال حاضر حدود 25 هزار نفر متقاضی خرید خودرو وارداتی هستند که تاکنون اتومبیل خود را تحویل نگرفته‌اند. بسیاری از این افراد تصمیم گرفته‌اند تا اکنون حواله خود را برای فروش آگهی کنند. سود خوبی از فروش حواله برخی خودروهای وارداتی نصیب مالکان آن‌ها می‌شود. این مساله باعث می‌شود تا مالکان حواله خودروهای وارداتی تمایل بیشتری به فروش آن‌ها داشته باشند.

قیمت حواله خودروهای وارداتی در بازار آزاد، دی 1402:

خودروقیمت تقریبی حواله
جتا VS7250 میلیون تومان
هیوندای کرتا600 میلیون تومان
تویوتا کرولا600 میلیون تومان
ونوسیا وی آنلاین500 میلیون تومان
سوزوکی سیاز500 میلیون تومان
جیلی آزکارا350 میلیون تومان
هیوندای توسان400 میلیون تومان
هیوندای الانترا600 میلیون تومان
هیوندای اکسنت500 میلیون تومان
حواله با خودرو مشخص نشده800 میلیون تومان

برای ما قابل انتظار بود که حواله خودروهای خارجی غیرچینی، از خودروهای چینی گران‌تر قیمت‌گذاری شود و در واقع نیز چنین اتفاقی رخ داده است. در این بین حواله برخی خودروها با نرخی نزدیک به یک میلیارد تومان آگهی شده‌اند. پرداخت چنین بهایی برای خرید حواله خودرو وارداتی به هیچ عنوان عاقلانه نیست، چرا که با این رقم می‌توانید خودروهای داخلی صفر کیلومتر را از بازار آزاد خریداری کنید!

ارسال این خبر برای دوستان در شبکه های مجازی :
تلگرامواتساپایتاتوییترفیس بوکلینکدین