با شات ایکس همیشه در فناوری بروز باشید
شرایط پیش‌فروش شاهین اتوماتیک دی‌ماه 1402
عکس : پیش‌فروش شاهین اتوماتیک
.

سایپا شرایط پیش فروش شاهین اتوماتیک را ویژه دی‌ماه 1402 اعلام کرد. متقاضیان خرید شاهین اتوماتیک در مرحله دوم سامانه یکپارچه قادر به شرکت در این شرایط فروش هستند.

سایپا برای فراخوان این مشتریان، در تاریخ 19 دی‌ماه 1402 پیامک اطلاع‌رسانی ارسال کرده است. اعلام این شرایط درحالی صورت می‌گیرد که چندی پیش، شاهین اتوماتیک به همراه ساینا S‌ با موعد فروش فوری در سامانه یکپارچه عرضه شد. مشخص نیست که چرا سایپا دو رویه متفاوت را برای مشتریان شاهین اتوماتیک درنظر گرفته است.شرایط پیش فروش شاهین اتوماتیک، دی‌ماه 1402:

خودروپیش‌پرداختقیمتموعد تحویل
شاهین اتوماتیک320,859,000قیمت روزمرداد و شهریور 1403

همانند بسیاری دیگر از شرایط پیش فروش خودروها در ایران، قیمت شاهین اتوماتیک نیز در این شرایط نامشخص است و در زمان صدور دعوت‌نامه برای خریداران مشخص خواهد شد. البته میزان پیش‌پرداخت این خودرو درحال‌حاضر معادل نیمی از بهای شاهین اتوماتیک است. موعد تحویل خودروها نیز تابستان 1403 اعلام شده که شامل بازه زمانی شش‌ماهه است.

شاهین اتوماتیک همانند شاهین دنده‌ای، با استقبال مناسبی در بازار مواجه نشد و مشتریان تمایل چندانی به خرید این خودرو نشان ندادند. درنتیجه عملکرد ضعیف شاهین و همچنین عرضه ناکافی این خودرو، قیمت خودروهای اتوماتیک و داخلی دیگر همچون تارا اتوماتیک و دنا پلاس اتوماتیک در بازار افزایش یافته است.

به‌دلیل عرضه محدود و اندک سایپا، قیمت شاهین اتوماتیک در بازار طی یک ماه گذشته حدود 50 میلیون تومان گران شده است. در پایان آذرماه 1402 شما می‌توانستید با پرداخت 700 میلیون تومان در بازار آزاد مالک شاهین اتوماتیک شوید، اما درحال‌حاضر برای این خودرو باید بیش از 750 میلیون تومان بپردازید.

قیمت شاهین دنده‌ای نیز که برای چند ماه در محدوده 500 میلیون تومان قرار داشت، به‌دلیل عرضه محدود افزایش یافته است. این خودرو اکنون در بازار آزاد 620 میلیون تومان قیمت دارد. بنابراین افزایش قیمت‌ها در بازار آزاد،‌ حتی بر خودرو نه چندان محبوب شاهین نیز تاثیر جدی گذاشته است.

ارسال این خبر برای دوستان در شبکه های مجازی :
تلگرامواتساپایتاتوییترفیس بوکلینکدین