با شات ایکس همیشه در فناوری بروز باشید
پانوس پانای رهبر بخش سرفیس و ویندوز مایکروسافت، استعفا داد
عکس : پانوس پانای
.

پانوس پانای مدیر بخش سرفیس و ویندوز مایکروسافت پس از 20 سال فعالیت در این شرکت استعفا داد. این خبر از طریق یک یادداشت داخلی که صبح امروز برای کارکنان مایکروسافت ارسال گردیده، اعلام شده است.

بلومبرگ گزارش داده است که که پانوس پانای به آمازون می‌رود تا مسئول واحد الکسا و اسپیکرهای هوشمند اکو شود. گفتنی است، دیو لیمپ، رئیس واحد سخت‌افزار آمازون، در پایان سال 2023 بازنشسته می‌شود.

مایکروسافت تائید کرده که پانای در رویداد سرفیس این هفته حضور نخواهد داشت. پانوس پانای با بیش از 20 سابقه فعالیت در مایکروسافت، در سال‌های اخیرا مسئولیت بخش ویندوز و سرفیس را بر عهده داشت.در یادداشت داخلی مایکروسافت آمده است:

پانوس پانای پس از نزدیک به 20 سال حضور در این شرکت، تصمیم گرفته ما را ترک کند. پانوس تاثیر باورنکردنی بر محصولات و فرهنگ ما و همچنین اکوسیستم دستگاه‌های ما داشته است. تحت رهبری او، ما توانستیم برند مجبوب سرفیس را ایجاد کنیم. او اخیرا به‌عنوان رهبر ویندوز، تجربیات شگفت‌انگیزی را برای ویندوز 11 به ارمغان آورد. ما صمیمانه برای او آرزوی سلامتی می‌کنیم.

پانای نیز با انتشار توییتی گفته است:

پس از 19 سال باورنکردنی در مایکروسافت، تصمیم گرفتم صفحه را ورق بزنم و فصل تازه‌ای را بنویسم. برای همیشه سپاسگزار مایکروسافت و تمام کسانی هستم که افتخار ساختن محصولات ارزشمندی را با آن‌ها داشتم.

نقش پانای قرار است بین یوسف مهدی و میخائیل پاراخین تقسیم شود. استعفای پانوس احتمالاً بسیاری را شوکه خواهد کرد، چراکه او به مشتاق به کار کردن روی سرفیس و اخیرا ویندوز بود. پانای مسئولیت تجربه ویندوز را در سال 2020 بر عهده گرفت و تلاش‌های او بود که علاقه مجدد مایکروسافت به سیستم عامل ویندوز را برانگیخت و در نهایت منجر به عرضه ویندوز 11 در سال 2021 شد.

با این‌حاال، مایکروسافت گفته است که خود را متعهد به ارائه محصولات جدید سرفیس می‌داند. بنابراین ما همچنان شاهد عرضه محصولات جدید سرفیس در سال‌های آینده خواهیم بود. مایکروسافت قصد دارد این هفته در یک رویداد بزرگ در شهر نیویورک محصولاتی مانند سرفیس لپ‌تاپ استودیو 2، سرفیس گو 4 و سرفیس لپ‌تاپ گو 4 را معرفی کند.

ارسال این خبر برای دوستان در شبکه های مجازی :
تلگرامواتساپایتاتوییترفیس بوکلینکدین