با شات ایکس همیشه در فناوری بروز باشید
چگونه اطلاعات را از گوشی به OTG و برعکس منتقل کنیم؟
عکس : انتقال اطلاعات بین گوشی و OTG
.

به گزارش خبرنگار «نبض فناوری» یکی از مشکلاتی که کاربران امروزه با آن مواجه هستند موضوع انتقال فایل از گوشی به فلش است. روش‌های مختلفی برای انتقال اطلاعات از گوشی به فلش وجود دارد. گاهی اوقات شما دسترسی به لپ تاپ یا کامپیوتر برای انتقال اطلاعات از گوشی به فلش ندارید. در این شرایط ساده‌ترین روش انتقال اطلاعات از گوشی به فلش یا برعکس از طریق کابل OTG امکانپذیر است. شما با استفاده از کابل OTG به راحت می‌توانید فایل‌های گوشی و تبلت را به فلش منتقل کنید یا از اطلاعات گوشی و تبلت خود بکاپ تهیه کنید.شما برای انتقال اطلاعات از گوشی و تبلت به فلش نیاز به کابل OTG یا فلش OTG دارید. کابل‌های OTG مانند کابل‌های شارژ در دو نوع تایپ سی و میکرو یو اس بی هستند. برای انتقال اطلاعات از گوشی به فلش یا برعکس باید فلش را به کابل OTG متصل کنید سپس آن‌ها را به پورت شارژ گوشی وصل کنید. حتما دقت کنید هنگام اتصال و جدا کردن کابل OTG آسیبی به پورت شارژ وارد نشود. بهتر است برای جدا کردن فلش از OTG ابتدا فلش و کابل OTG را با هم از گوشی جدا سپس آن‌ها از هم جدا کنید.

برای انتقال اطلاعات از گوشی و تبلت به فلش و بر عکس بعد از اتصال کابل OTG باید مراحل زیر را انجام دهید:

قبل از هر چیزی محل ذخیره اطلاعات در گوشی، تبلت یا فلش را مشخص کنید.

کابل OTG را به فلش متصل کنید سپس آن دو را به گوشی یا تبلت متصل کنید.

بعد از اتصال OTG به گوشی ممکن است یه اعلان برای اجازه دسترسی روی صفحه نمایش به شما نمایش داده شود.

در صورتی که اعلان اجازه دسترسی را مشاهده نکردید، وقتی نوار وضعیت را به پایین بکشید باید پیغام Tap here to transfer media files را مشاهده کنید.

بعد از اتصال کابل OTG به گوشی باید وارد File Manager شوید.

از قسمت فایل منجیر وارد بخشی شوید که قصد دارید اطلاعات آن را منتقل کنید.

فایل یا فایل‌های مورد نظر را انتخاب کنید. با انتخاب فایل‌ها در قسمت پایین صفحه تعدادی آیکون مشاهده خواهید کرد. اگر قصد دارید فایل‌ها برروی گوشی بماند گزینه Copy و اگر می‌خواهید فایل‌ها به طور کل از گوشی به فلش منتقل شود گزینه Move را انتخاب کنید. تمام این مراحل برای انتقال اطلاعات از فلش به گوشی هم امکان پذیر است.

بعد از انجام مراحل بالا گزینه بازگشت را انتخاب کنید و پوشه مورد نظر را برای انتقال فایل انتخاب کنید.

در این مرحله گزینه Move Here یا Copy را انتخاب کنید.

با انجام مراحل بالا فایل‌های مورد نظر شما به فلش یا گوشی منتقل می‌شود.

اما برسیم به اینجا که چرا کابل OTG به گوشی وصل نمی‌شود و کاربران نمی‌توانند اطلاعات گوشی یا فلش را از طریق OTG منتقل کنند. کار نکردن کابل OTG دلایل مختلفی دارد که در ادامه بررسی می‌کنیم.

شما برای استفاده از قابلیت OTG باید این نکته را در نظر داشته باشید که آیا گوشی یا تبلت شما از قابلیت OTG پشتیبانی می‌کند یا نه. برای اطلاع از اینکه گوشی شما از OTG پشتیبانی می‌کند یا خیر باید مشخصات گوشی را مطالعه کنید.

در صورتی که هنگام اتصال کابل OTG دچار مشکل می‌شوید باید درگاه شارژ و کابل OTG را بررسی کنید. اگر از سلامت کابل OTG مطمئن هستید، پورت شارژ گوشی را تست کنید. برای این کار یک بار گوشی را شارژ کنید اگر هنگام شارژ با قطع و وصل شدن شارژ گوشی مواجه شدید، پورت شارژ گوشی شما خراب است و نیاز به تعمیر دارد.

ارسال این خبر برای دوستان در شبکه های مجازی :
تلگرامواتساپایتاتوییترفیس بوکلینکدین