با شات ایکس همیشه در فناوری بروز باشید
میزان عجیب فکر کردن به خودکشی در کانادا
عکس : خودکشی در کانادا
.

گروهی از محققان کانادا یی به منظور بررسی موضوع خودکشی ، مطالعه جدیدی انجام دادند و به این نتیجه رسیدند که در سال گذشته میلادی از هر هفت کانادا یی یک نفر به خودکشی فکر کرده است. افکار خودکشی در میان جوانان غالب‌تر بوده است، به طوری که میزان آن در میان افراد ۱۶ و ۱۷ ساله و همچنین گروه‌های سنی بین ۱۸ تا ۳۴ سال، بیشتر از دیگران بوده است. نظرسنجی انجام شده در این پژوهش نشان می‌دهد که عوامل خطر این مشکل در کانادا شامل شرایط سخت مالی، تورم، تأمین مسکن و غذا می‌شود.

طبق نظرسنجی مربوط به این مطالعه که سه هزار و ۸۱۹ کانادا یی به آن‌ها پاسخ داده‌اند، بی‌ثباتی مالی بیشتر از موارد دیگر باعث بروز افکار خودکشی می‌شود. افراد دارای مشکلات مالی (۴۱ درصد)، افراد بیکار (۲۴ درصد)، افراد با درآمد پایین (۲۱ درصد) و افراد با بدهی (۳۰ درصد) بیشتر از دیگران درگیر افکار خودکشی شده‌اند.خودکشی از جمله عوامل رایج مرگ‌ومیر در میان جوانان به شمار می‌رود، با این وجود بیشتر افرادی که دست به خودکشی می‌زنند نسبت به این کار تردید دارند. این افراد بیشتر تمایل دارند از احساسات طاقت‌فرسا و رنجی که گرفتار آن شده‌اند، رهایی پیدا کنند، ممکن است در چنین شرایطی از نظر آن‌ها خودکشی تنها راه نجات یافتن است. فکر به خودکشی زمانی ایجاد می‌شود که فرد احساس می‌کند دیگر نمی‌تواند با شرایط آزاردهنده کنار بیاید. این شرایط ممکن است شامل مشکلات مالی، مرگ یکی از نزدیکان، خراب شدن رابطه یا بیماری ناتوان‌کننده شود.

ممکن است افراد به دلیل احساس تنهایی و انزوای شدیدی که دارند دست به خودکشی بزنند، این افراد احساس می‌کنند کسی به زنده بودن یا مردن او اهمیتی نمی‌دهد، بنابراین به تدریج این احساس درون فرد شکل می‌گیرد که تنها است. همچنین، زمانی که افراد احساس می‌کنند شرایط زندگی بهتر از چیزی که هست نخواهد شد و کسی نیز نمی‌تواند به او کمک کند، ممکن است خودکشی کنند. افسردگی نیز یکی از دلایل اصلی اقدام به خودکشی در نظر گرفته می‌شود. کسانی که درگیر افسردگی هستند، از خود، دیگران یا شرایط موجود برداشت منفی دارند.

از جمله دیگر دلایل اقدام به خودکشی می‌توان به شکست در زندگی، داشتن استرس بالا، خشم، استفاده از مواد مخدر و بیماری‌های جسمی و روانی اشاره کرد. نتایج بررسی‌های انجام شده نیز نشان می‌دهد که نگرانی‌های مالی و استرس ناشی از فشارهای تحصیلی نیز از عوامل مهم اقدام به خودکشی است. فکر به خودکشی می‌تواند نشانه بیماری روانی مانند افسردگی یا اختلال دوقطبی باشد. تعداد قابل‌توجهی از بیماری‌های روانی با مصرف دارو و مشاوره قابل درمان یا کنترل است.

انجام دادن بعضی از اقدامات ساده خطر فکر و اقدام به خودکشی را کاهش می‌دهد. از جمله این اقدامات می‌توان به صحبت کردن به اعضای خانواده در مورد مشکلات خود، برقراری ارتباط با دیگران و دوری از انزوا، ورزش کردن، پیروی از رژیم غذایی سالم و متعادل، داشتن خواب کافی و باکیفیت و دریافت کمک از دیگران اشاره کرد.

ارسال این خبر برای دوستان در شبکه های مجازی :
تلگرامواتساپایتاتوییترفیس بوکلینکدین