با شات ایکس همیشه در فناوری بروز باشید
لینکدین کارمندان بیشتری را اخراج می کند
عکس : لینکدین کارمندان بیشتری را اخراج می کند
.

رویترز اعلام کرد، این دومین مرحله از فرایندهای اخراج نیروی کار شبکه اجتماعی در سال جاری میلادی است و در بحبوحه کاهش درآمدهای مالی آن انجام می شود. چنین اخراجی، بیش از ۳ درصد نیروی کار ۲۰ هزار نفری این شرکت را شامل می شود و جمع دیگری از متخصصان را به نیروهای تازه اخراج شده در صنعت فناوری اضافه می کند.

لینکدین در یک پست وبلاگی نوشت:در حالیکه ساختارهای سازمانی خود را تغییر می دهیم، به سرمایه گذاری در اولویت های استراتژیک در آینده ادامه خواهیم داد.در نیمه نخست سال جاری میلادی و در صنعت فناوری ۱۴۱۵۱۶کارمند اخراج شدند. حال آنکه سال قبل این رقم ۶هزار نفر بوده است.

لینکدین از طریق فروش تبلیغات و دریافت حق اشتراک از کاربران برای فرایندهای استخدام و متخصصانی که از شبکه برای یافتن کاندیداهای شغلی مناسب استفاده می کنند، درآمد زایی می کند.

در سه ماهه چهارم سال مالی ۲۰۲۳ میلادی درآمد لینکدین در مقایسه سالانه ۵ درصد افزایش یافته، حال آنکه این شاخص در سه ماهه قبل از آن ۱۰ درصد رشد کرده بود.

به گفته مایکروسافت رکود در فرایند استخدام و همچنین کاهش بودجه های تبلیغاتی شرکت ها به ضرر لینکدین بوده است. هرچند این شبکه اجتماعی با ۹۵۰ میلیون کاربر، شاهد رشد تعداد آنها بوده است.

لینکدین در ماه می تصمیم گرفت ۷۱۶ شغل در بخش های فروش، عملیات و پشتیبانی را اخراج کند.

ارسال این خبر برای دوستان در شبکه های مجازی :
تلگرامواتساپایتاتوییترفیس بوکلینکدین