با شات ایکس همیشه در فناوری بروز باشید
موسیقی‌های خاص می‌توانند احساس درد را در بدن فرد کاهش دهند
عکس : تاثیر موسیقی در تسکین درد
.

محققان در تحقیقات اخیر خود متوجه شدند در صورتی که فرد به موسیقی‌ های خاص و مورد علاقه خود گوش کند باعث کاهش درد او خواهد شد.

محققان کانادایی در تحقیق اخیر متوجه شدند موسیقی‌ های دارای احساس برانگیختگی از قبیل مورمور شدن می‌توانند برای کاهش شدت درد مورد استفاده قرار بگیرند. برای مثال در زمان مراجعه به دندانپزشک استفاده از موسیقی همزمان با درمان دندان می‌تواند بسیار موثر باشد.تاثیر موسیقی در تسکین درد از مدت‌ها پیش تاکنون توسط دانشمندان کشف شده بود. اما تحقیقات اخیر نشان می‌دهد این موضوع حتی روی نوزادان نیز صدق کرده و آهنگ‌های ترجیحی افراد می‌توانند اثر ضد درد بیشتری نسبت به دیگر موسیقی‌های آرامبخش داشته باشند.

داریوس ولویسیوس از نویسندگان این تحقیق در دانشگاه مکگیل در کانادا در این مورد می‌گوید: با گوش دادن به موسیقی مورد علاقه می‌توان تخمین زد که در مقیاس ۱۰ درجه درد چه مقدار کاهش درجه انجام می‌گیرد. گوش دادن به موسیقی مورد علاقه همانند یک مسکن بدون نسخه در شرایط مشابه کار می‌کند. همچنین موسیقی‌های دارای قابلیت برانگیختگی احساسات تاثیر قوی‌تری خواهند داشت.

در آزمایشی که وال ویسیوس و همکارانش روی ۶۳ شرکت کننده سالم انجام دادند مشخص شد کنندگان در زمان گوش دادن به آهنگ‌های مورد علاقه خود درد کمتری را در حدود ۴ درجه در مقیاس ۱۰۰ درجه احساس کردند.

ارسال این خبر برای دوستان در شبکه های مجازی :
تلگرامواتساپایتاتوییترفیس بوکلینکدین