با شات ایکس همیشه در فناوری بروز باشید
بدون حضور دانشگاهیان و جهادیان نمی‌توانستیم «موشک تاو» بسازیم
عکس : حبیب‌الله سیاری

امیر حبیب‌الله سیاری ، معاون هماهنگ کننده ارتش ظهر امروز در حاشیه مراسم بزرگداشت سپهبد قرنی در جمع خبرنگاران اظهار کرد: شهید قرنی دو بار به اتهام کودتا علیه رژیم طاغوت دستگیر و زندانی شد. شهید قرنی را بدون درجه بازنشست کردند ولی پس از پیروزی انقلاب امام او را با درجه سرلشکری به عنوان رئیس ستاد ارتش انتخاب کردند.

به گزارش سرویس اخبار فناوری نظامی سایت شات ایکس و به نقل از آنا وی تأکید کرد: شهید قرنی کلا ۴۰ روز در این مسئولیت ایفای نقش کرد، اما در این مدت کوتاه اقدامات ارزشمندی انجام داد، او مبارزه شدیدی با عوامل ضدانقلاب که به دنبال منحل کردن ارتش بودند، داشت. سیاری افزود: در روز‌های ابتدایی پیروزی انقلاب تنها سپر دفاعی کشور ارتش بود که اگر منحل می‌شد کشور بدون سپر دفاعی بود. امام شهید قرنی را در این مسئولیت قرار می‌دهد که وی در جلسات مختلف با چریک‌ها و منافقین دفاع کرده و اجازه نداد آسیبی به ارتش وارد شود و ارتش به عنوان سپر دفاعی کشور حفظ شد.

موشک تاو
عکس : موشک تاو

معاون هماهنگ کننده ارتش اظهارداشت: در مسیر و خط انقلاب حرکت کردن بصیرت زیادی می‌خواهد، شهید قرنی واقعا بصیرت داشت و نتیجه اقداماتش این بود که آسیبی به سپر ارتش وارد نشد.

وی با بیان اینکه شهید قرنی نگاه دقیقی داشت و بنی صدر را به خوبی می‌شناخت، ادامه داد: شخصیت شهید قرنی مثل شخصیت شهید صیاد می‌تواند به عنوان الگو قرار گیرد.

سیاری همچنین با یادآوری این مطلب که با موشک تهران را می‌زدند مردم شعار می‌دادند موشک جواب موشک، اما خبر نداشتند نداریم؛ الان وضعیت موشک‌ها را می‌بینید، گفت: خودکفایی اولین درس در حوزه دفاعی است، در بحث نظامی گری تا جای امکان باید به توانمندی‌های خود متکی باشیم، در زمان جنگ توان تولید نداشتیم و گلوله توپ را جیره بندی می‌کردیم، اما امروز آنقدر تولید کردیم که صادر هم می‌کنیم.

معاون هماهنگ کننده ارتش اضافه کرد: در تانک، ناو نفربر، سلاح‌های انفرادی و اجتماعی، ناوشکن، ناو، هواپیما، زیردریایی، سامانه‌های پدافند هوایی کاملا وابسته بودیم و وقتی وابسته باشیم در زمان نیاز به ما نمی‌دهند.

وی در پایان گفت: موشک تاو تمام شد و به ما نمی‌دادند و اگر جهادیان و دانشگاهیان پای کار نمی‌آمدند کی می‌توانستیم موشک تاو بسازیم.

ارسال این خبر برای دوستان در شبکه های مجازی :
تلگرامواتساپایتاتوییترفیس بوکلینکدین