با شات ایکس همیشه در فناوری بروز باشید
حل مشکل سایه افتادن نمایشگر در One UI 6 سامسونگ
عکس : آپدیت اندروید ۱۴ سامسونگ – One UI 6
.

سامسونگ از اولین برندهای سازنده موبایل با نمایشگر OLED است. همچنین سال‌هاست که این نوع پنل نمایشگر را برای خیل عظیمی از محصولات تولید می‌کند. با این حال آپدیت One UI 6 این شرکت به شکل عجیبی، دچار مشکل در مکانیسم جلوگیری از سایه افتادن نمایشگر بود. خبر خوب این که بزرگترین مشکل One UI 6 سامسونگ به زودی برطرف خواهد شد.

بزرگترین مشکل One UI 6

مکانیسم مقابله با سایه افتادن نمایشگر یا اصطلاحا مقابله با Burn-in شدن نمایشگر، با جابه‌جایی منظم المان‌های گرافیکی رابط کاربری در مقیاس چند پیکسل، از باقی ماندن اثرشان روی نمایشگر جلوگیری می‌کند.

متاسفانه این ویژگی در آپدیت اندروید ۱۴ سامسونگ که با One UI 6 عرضه می‌شد، در بخش نوار وضعیت بالای گوشی یا همان Status Bar عملکرد نداشت.پس از گزارش‌های متعدد و نگرانی‌های کاربران، سامسونگ این موضوع را بررسی کرده و یکی از مدیران انجمن رسمی سامسونگ اعلام می‌کند به زودی و با آپدیت نرم‌افزاری جدید، این مشکل برطرف خواهد شد.

آنطور که به صورت رسمی اعلام می‌شود، احتمالا آپدیت مذکور باید تا پایان ماه ژانویه (ماه جاری میلادی) آماده شود و به مرور برای محصولات مختلف عرضه گردد. پس تقریبا باید گفت که تا پایان زمستان این آپدیت برای اکثر محصولات واجد شرایط عرضه می‌شود.

اگر گوشی سامسونگ خود را به One UI 6 آپدیت کرده‌اید، نگران نباشید. عدم عملکرد صحیح مکانیسم جلوگیری از سایه افتادن نمایشگر در کوتاه مدت آسیبی به دستگاه شما وارد نمی‌کند. فعلا باید صبر کنیم تا آپدیت جدید ارائه شود.

ارسال این خبر برای دوستان در شبکه های مجازی :
تلگرامواتساپایتاتوییترفیس بوکلینکدین