با شات ایکس همیشه در فناوری بروز باشید
رویترز - Reuters
رویترز - Reuters
تقویم
چهارشنبه 23 خرداد 1403
 شیوا سعیدی قوی اندام - مهر نویسنده : شیوا سعیدی قوی اندام - مهر
.
گوشی های اندروید ضد سرقت می شوند
عکس : سرقت گوشی

فناوری مذکور هم اکنون در مرحله آزمایشی است و ۳ نوع قفل برای آن مهیا شده است. گوگل در یکی از این قفل‌ها از هوش مصنوعی استفاده می‌کند که برای ردیابی سیگنال‌های حرکات‌های رایج مرتبط با سرقت و قفل کردن نمایشگر به کار می‌رود.

به گزارش سرویس اخبار موبایل سایت شات ایکس و به نقل از رویترز - Reuters ویژگی دوم به کاربر اجازه می‌دهد با گرفتن شماره موبایل از راه دور نمایشگر دستگاه را قفل کند و چالش امنیتی را از دستگاه دیگری تکمیل کند. حالت سوم شامل قفل کردن خودکار نمایشگر در صورتی است که برای مدتی طولانی بدون دسترسی به اینترنت باقی بماند.

این ویژگی برای کاربران برزیلی موبایل‌هایی با اندروید نسخه ۱۰ و بالاتر از ماه جولای فراهم می‌شود. گوگل اعلام کرده است این قابلیت به تدریج در سال جاری برای کاربران کشورهای دیگر نیز عرضه می‌شود.

ویژگی مذکور در حالی در برزیل ارائه می‌شود که سرقت موبایل به چالشی فزاینده در این کشور تبدیل شده است. تعداد موبایل‌های سرقت شده در بزرگترین اقتصاد آمریکای جنوبی در سال ۲۰۲۲ میلادی ۱۶.۶ درصد نسبت به سال قبل و به حدود یک میلیون دستگاه افزایش یافته است.

دولت برزیل در دسامبر ۲۰۲۳ میلادی اپلیکیشنی به نام Celular Seguro را راه اندازی کرد که کاربران اجازه می‌دهد سرقت موبایل را گزارش دهند و با استفاده از دستگاهی دیگر دسترسی به موبایلشان را مسدود کنند.

ارسال این خبر برای دوستان در شبکه های مجازی :
تلگرامواتساپایتاتوییترفیس بوکلینکدین