با شات ایکس همیشه در فناوری بروز باشید
چند ترفند برای افزایش عمر باتری گوشی‌های اندرویدی
عکس : افزایش عمر باتری گوشی‌های اندرویدی
.

یک کارشناس فناوری سه ترفند مخفی را برای کاربران اندروید فاش کرده است تا گوشی‌هایشان را ساعت‌های بیشتری دوام بیاورد. این ترفندهای کمتر شناخته‌شده، می‌تواند احتمال خاموش شدن موبایل اندروید شما بیرون از خانه را کاهش دهد.

صاحبان اندروید می‌توانند با خاموش کردن تنظیمات همیشه روشن یا « always on »، شارژی را که در صفحه نمایش هدر می‌رود، کاهش دهند. این ویژگی به کاربران اندرویدی اجازه می‌دهد تا اطلاعاتی از جمله زمان را بدون نیاز به باز کردن کامل گوشی خود ببینند.

با این حال، کوین شارون، از شرکت تعمیرات فناوری بک‌مارکت، هشدار داد که این کار باتری را نیز هر ساعت ۱.۵ درصد تخلیه می‌کند. او گفت که برای این کار باید به تنظیمات بروید و گزینه‌های «Display» و «Brightness» را برای خاموش کردن « always on » بیابید. او همچنین پیشنهاد می‌کند که از «Adaptive Brightness» استفاده کنید. این گزینه به این معنی است که تلفن شما به طور خودکار روشنایی خود را با محیط و حداقل نوری که نیاز دارید، تنظیم می‌کند.

شارون گفت: «کاهش روشنایی شما به حدود ۵۰ درصد نیز می‌تواند به حفظ طول عمر باتری شما کمک کند، اما مطمئن شوید که برای خواندن صفحه نمایش کم نور به چشمان خود فشار نمی‌آورید.»

یکی دیگر از ترفندهای کمتر شناخته شده، محدود کردن بررسی موقعیت مکانی به زمانی است که اتصال « Wi-Fi » و بلوتوث دارید. روشن نگه داشتن دائمی GPS باتری را بیشتر خالی می‌کند.علاوه بر تنظیم روشنایی و تغییر تنظیمات داده‌های موقعیت مکانی، او همچنین راهی برای متوقف کردن برنامه‌هایی که در پس‌زمینه استفاده نمی‌کنید، پیشنهاد می‌کند.

راه تغییر این حالت با رفتن به تنظیمات، انتخاب باتری و سپس فعال کردن ویژگی بهینه‌سازی باتری یا «Battery Saver» است.

او گفت: وقتی تنظیمات صرفه‌جویی در باتری را فعال می‌کنید، تلفن شما به طور خودکار تم تیره می‌گیرد، برخی از جلوه‌های بصری و ویژگی‌ها ممکن است محدود شوند و برنامه‌ها احتمالا به زمان بیشتری برای بارگذاری نیاز دارند، با این حال این تنظیم به افزایش طول عمر باتری شما کمک می‌کند.»

توصیه دیگر، نگه داشتن سطح شارژ باتری بین ۲۰ تا ۸۰ درصد برای جلوگیری از شارژ بیش از حد است که در واقع می‌تواند طول عمر باتری را کاهش دهد.

ارسال این خبر برای دوستان در شبکه های مجازی :
تلگرامواتساپایتاتوییترفیس بوکلینکدین