با شات ایکس همیشه در فناوری بروز باشید
فضاپیمای هندی یک گام به ماه نزدیک تر شد
عکس : فضاپیمای هندی یک گام به ماه نزدیک تر شد
.

چاندارایان۳ در ۱۴ جولای به مدار زمین رفت و اکنون به آرامی مشغول ارتقای مدار خود دور زمین است تا آماده پرتاب به سمت ماه شود.

طبق بیانیه سازمان فضایی هند (ISRO) ماژول پیشرانش ماه این فضاپیما چهارمین مانور ارتقای مدار را روز پنج شنبه هفته گذشته انجام داد. موتورهای فضاپیما روشن شدند تا آن را به دورترین نقطه از مدار زمین برسانند.

ISRO در توئیتی نوشت: هندوستان با پیش راندن چاندارایان ۳ به سمت ماه روز جهانی ماه در ۲۰۲۳ میلادی را جشن می گیرد.در نوبت بعدی موتورهای هواپیما در ۲۵ جولای بین ۸:۳۰ تا ۹:۳۰ صبح به وقت گرینویچ روشن می شوند. فرایند انتقال فضاپیما در مسیر به سمت ماه در ۳۱ جولای انجام می شود.

این مانور بخشی از روش کم مصرف چاندارایان ۳ برای سفر به ماه است تا در ۲۳ یا ۲۴ آگوست روی آن فرود بیاید. ماموریت مذکور دومین تلاش هندوستان برای فرود روی ماه است. در سال ۲۰۱۹ میلادی چاندرایان ۲ روی ماه سقوط کرد.

اگر فرود چاندرایان۳ موفقیت آمیز باشد، لندر و کاوشگر این ماموریت مجموعه ای از اطلاعات علمی را طی مدتی معادل ۱۴ روز زمین (یک روز ماه) جمع آوری می کنند. پیش بینی نمی شود این فضاپیما بتواند در سرمای شدید شب ماه فعال بماند.

ارسال این خبر برای دوستان در شبکه های مجازی :
تلگرامواتساپایتاتوییترفیس بوکلینکدین