با شات ایکس همیشه در فناوری بروز باشید
کنترل اشیاء با مغز، آیا رؤیا به واقعیت تبدیل خواهد شد؟
عکس : پروژه نورالینک
.

شرکت Neuralink به دنبال آن است رؤیای کنترل اشیاء بدون دخالت دست و پا و صرفا با دستورات مغز را محقق کند که این امر ممکن است نحوه تعامل ما با فناوری را متحول کند و راه‌های امیدوارکننده‌ای برای درمان بیماری‌های عصبی ارائه دهد.به گزارش سرویس اخبار پزشکی سایت شات ایکس و به نقل از Erem-News ایلان ماسک مالک این شرکت ادعا دارد که شرکت او اولین تراشه الکترونیکی را در مغز یک انسان زنده کاشته است.

این شرکت بر روی ایجاد یک دستگاه قابل کاشت متمرکز شده است که از فناوری رابط مغز و رایانه استفاده می‌کند و برای اهداف زیبایی به صورت نامرئی طراحی شده است. این دستگاه از قطعاتی مانند باتری لیتیومی، تراشه‌های کامپیوتری و لوازم الکترونیکی تشکیل شده و توسط یک ربات جراحی که شبیه چرخ خیاطی است در مغز انسان کاشته می‌شود و مجهز به دوربین، حسگر و سوزنی نازکتر از موی انسان است.

این شرکت دستگاه خود را به عنوان یک درمان بالقوه برای بیماری‌ها و آسیب‌های عصبی به بازار عرضه کرده، در حالی که ماسک شرکت خود را راهی برای تقویت زیست‌شناسی انسان با ادغام فناوری در بدن ما می‌داند که منجر به بهبود قابلیت‌ها و تعاملات بین انسان و فناوری می‌شود.

ماسک ادعا کرد که به نتایج امیدوارکننده‌ای در رابطه با تشخیص فعالیت عصبی در اولین شرکت‌کننده «انسان» در آزمایش‌های شرکت دست یافته است. با این حال، از آنجا که آگهی به طور مستقل تأیید نشده است، صحت و اعتبار آن قطعی نیست.

به گفته Axios، "تأیید سازمان غذا و داروی ایالات متحده برای آزمایشات بالینی انسانی شامل استاندارد‌های سختگیرانه برای محافظت از شرکت کنندگان است. دستگاه ارائه شده توسط Neuralink، به نام Telepathy، به کاربران، به ویژه آن‌هایی که از ناتوانی اندام رنج می‌برند، اجازه می‌دهد تا تنها با فکر کردن، دستگاه‌ها را کنترل کنند.

این شرکت با آزمایش خود بر روی یک میمون ماکاک که به نظر می‌رسید مکان نمای کامپیوتر را دستکاری می‌کند و تنها با استفاده از سیگنال‌های مغزی بازی می‌کند، پتانسیل این دستگاه را نشان داده است.

شرکت Neuralink از طریق مجوز آزمایش دستگاه‌های پزشکی خود بر روی انسان، تأییدیه سازمان غذا و دارو را دریافت کرده است، زیرا این امر مستلزم مستندات گسترده آزمایش‌های قبلی، طراحی آن دستگاه‌ها، جزئیات ساخت و برنامه‌های آزمایشی است. حسابرسی انجام شده توسط سازمان غذای ایالات متحده و اداره دارو همچنین تضمین می‌کند که آزمایش‌ها از پروتکل‌های تایید شده، اولویت‌بندی ایمنی شرکت‌کنندگان، و بررسی دقیق توسط دانشمندان مواد غذایی و دارو قبل از اجازه دادن به دستگاه برای عرضه به بازار پیروی می‌کنند.

ارسال این خبر برای دوستان در شبکه های مجازی :
واتساپاینستاگرام