با شات ایکس همیشه در فناوری بروز باشید
گوگل احتمالاً سیستم‌عامل فیوشا را به دستگاه‌های اندرویدی می‌آورد
عکس : سیستم‌عامل فیوشا

گوگل ظاهراً روی نسخه سبک‌تر سیستم‌عامل فیوشا برای اجرا در ماشین مجازی (VM) در اندروید کار می‌کند. سیستم‌عامل فیوشا اولین بار سال 2021 در نسل اول نست هاب منتشر شد و ظاهراً گوگل می‌خواهد این سیستم‌عامل را دوباره به کانون توجه برگرداند.

به گزارش سرویس اخبار نرم افزار سایت شات ایکس و به نقل از دیجیاتو براساس گزارش Android Authority، توسعه‌دهندگان گوگلاحتمالاً روی نسخه‌ای از سیستم‌عامل فیوشا کار می‌کنند که روی ماشین مجازی در دستگاه‌های اندرویدی اجرا می‌شود. نقش دقیقی که این سیستم‌عامل می‌تواند در دستگاه‌های اندرویدی ایفا کند، هنوز مشخص نیست اما ممکن است باعث افزایش کارایی، امنیت و انعطاف‌پذیری شود.


سیستم‌عامل فیوشا در دستگاه‌های اندرویدی

اندروید و کروم اواس مدت‌ها سیستم‌عامل ‌های پرچم‌دار گوگل بوده‌اند ولی این غول فناوری از سال 2016، مداوم سیستم‌عامل دیگری به نام Fuchsia OS را هم توسعه داده است. این سیستم‌عامل جدید که سال 2021 در نسل اول نست هاب معرفی شد، می‌تواند به‌زودی در دستگاه‌های آینده گوگل منتشر شود.

فیوشا
عکس : فیوشا

البته بعید است سیستم‌عامل فیوشا جایگزین اندروید یا ChromeOS شود، بااین‌حال گوگل می‌تواند آن را به‌عنوان جایگزینی برای میکرودروید استفاده کند. Microdroid نسخه سبک‌تر اندروید است که برای اجرا روی ماشین‌های مجازی در دستگاه طراحی شده است، اکنون به نظر می‌رسد میکرودروید جایگزین میکرو فیوشا خواهد شد و باعث افزایش کارآمدی و امنیت می‌شود.

آوریل (فروردین ماه) سال جاری، ظاهراً گوگل پروژه میکرو فیوشا را آغاز کرد. هدف این پروژه این است که سیستم‌عامل فیوشا را از طریق مجازی‌سازی روی دستگاه‌ها قابل‌بوت کند، این امر می‌تواند کاربردهای سیستم‌عامل فیوشا را به میزان قابل‌توجهی گسترش دهد.

سیستم‌عامل فیوشا می‌تواند کارایی و امنیت نسخه‌های آینده اندروید را بهبود بخشد. این سیستم‌عامل متن‌باز است اما روی هسته لینوکس ساخته نشده است. درعوض، بر پایه Zircon توسعه یافته که میکروکرنل (ریزهسته) است و از ابتدا گوگل آن را ساخته. گوگل پیش‌ازاین گفته بود که معماری میکروکرنل فیوشا سطح جدیدی از امنیت و ثبات را به ارمغان می‌آورد.

ارسال این خبر برای دوستان در شبکه های مجازی :
تلگرامواتساپایتاتوییترفیس بوکلینکدین