با شات ایکس همیشه در فناوری بروز باشید
عدم تولید و عرضه، قیمت پژو پارس را به‌شدت افزایش داد
عکس : قیمت پژو پارس

پژو پارس را می‌توان خبرساز‌ترین خودرو داخلی در زمستان 1402 دانست. انتشار اخبار مکرر پیرامون توقف یا ادامه تولید پژو پارس در کنار کاهش عرضه این خودرو به بازار، باعث شده است تا قیمت پژو پارس به‌طرز چشمگیری در بازار افزایش یابد.

به گزارش سرویس اخبار خودرو سایت شات ایکس و به نقل از دیجیاتو بازار خودرو در اسفندماه هرسال به‌طور سنتی در وضعیت صعود قرار می‌گیرد. علت این مسئله نزدیکی به شب عید و افزایش تقاضای فصلی برای خرید خودرو است. بااین‌حال میزان افزایش قیمت پژو پارس در بازار بسیار چشمگیر بوده است. نسخه‌های جدید این خودرو که پژو پارس XU7P نام دارند، طی هفته‌های اخیر بسیار گران شده‌اند. به‌طور مثال قیمت این خودرو تنها در طول یک هفته 25 میلیون تومان افزایش داشته است.

جدول قیمت پژو پارس صفرکیلومتر در بازار، اسفند 1402:

تیپرنگقیمت
پژو پارس XU7Pسفید۶۴۵٬۰۰۰٬۰۰۰ تومان
پژو پارس XU7P سفارشیسفید۷۰۸٬۵۰۰٬۰۰۰ تومان
پژو پارس XU7Pسفید۶۳۵٬۰۰۰٬۰۰۰ تومان
پژو پارس XU7Pسفید۶۳۸٬۰۰۰٬۰۰۰ تومان
پژو پارس XU7P سفارشی ELXسفید۷۲۵٬۰۰۰٬۰۰۰ تومان

بی‌شک عدم تولید پژو پارس از سوی ایران خودرو و کاهش عرضه این خودرو به بازار، در افزایش قیمت این خودرو محبوب نقش جدی ایفا کرده است. ایران خودرو طی ماه‌های گذشته سعی کرد تا متقاضیان خرید پژو پارس را به‌سمت خودروهای جایگزین همچون سورن پلاس، دنا پلاس یا پژو 207 سوق دهد. بااین‌حال اقدامات ایران خودرو چندان نتیجه‌بخش نبوده‌اند.

البته تولید پژو پارس در سال آینده از سر گرفته خواهد شد. این خودرو با استانداردهای 85گانه به بازار می‌آید و به همین دلیل قیمت بالاتری نسبت به رقم‌های رسمی قبل خواهد داشت.

درحال‌حاضر قیمت پژو پارس صفرکیلومتر در بازار آزاد، بین 650 الی 800 میلیون تومان متغیر است. درواقع با هزینه لازم برای خرید پژو پارس TU5 درحال‌حاضر، می‌توانید یک تارا V1 پلاس دستی خریداری کنید!

بدیهی است که در زمان حال خرید پژو پارس از بازار آزاد به هیچ عنوان توجیه اقتصادی و منطقی ندارد. بنابراین اگر قصد خرید یک خودرو داخلی را در آستانه سال جدید دارید، پیشنهاد می‌کنیم اتومبیل محبوب خود را از بین سایر گزینه‌ها انتخاب کنید. تارا، دنا، رانا و سورن پلاس گزینه‌های معقولی در وضعیت فعلی بازار هستند.

ارسال این خبر برای دوستان در شبکه های مجازی :
تلگرامواتساپایتاتوییترفیس بوکلینکدین