با شات ایکس همیشه در فناوری بروز باشید
.
Mission X ابرخودروی الکتریکی پورشه
عکس : Mission X پورشه
.

پورشه هفتاد و پنجمین سالگرد خود را در سال ۲۰۲۳ با Mission X با چشم انداز یک یک ابرخودروی الکتریکی جشن گرفت.به گزارش سرویس اخبار خودرو سایت شات ایکس و به نقل از همشهری آنلاین از آن زمان تاکنون اخبار زیادی در مورد این مدل مفهومی منتشر نشده است، اما مدیر عامل این شرکت به تازگی به مواردی اشاره کرده است. الیور بلوم می گوید که برای تولید این خودرو در اواخر سال جاری تصمیم گرفته خواهد شد.

این اتفاق خوبی به نظر می رسد، چون رئیس پورشه به مجله استرالیایی CarSales گفت که بازخورد دریافتی پس از اولین نمایش Mission X در ژوئن گذشته «بسیار مثبت» بوده است.

پورشه در مورد مشخصات فنی این کانسپت دیدنی چندان صریح صحبت نکرده است. ما می دانیم که Mission X حدود ۴.۵ متر طول، ۲ متر عرض و کمتر از ۱.۲ متر ارتفاع دارد. همچنین فاصله بین ۲ محور آن ۲.۷۳ متر است.

چرخ های جلو ۲۰ اینچ و عقب ۲۱ اینچ است و پکیج باتری در پشت صندلی‌ها نصب شده است. زمانی که این کانسپت معرفی شد، به ما گفتند که این ابرخودرو دارای نسبت قدرت به وزن حداقل یک اسب بخار در هر کیلوگرم(۲.۲ پوند) است.

پورشه همچنین ارقام رو به پایین‌تری را نسبت به 911GT3 RS (992) اعلام کرد که ۴۰۹ کیلوگرم نیروی رو به پایین در سرعت ۱۲۴ مایل در ساعت (۲۰۰ کیلومتر در ساعت) و ۸۶۰ کیلوگرم در سرعت ۱۷۷ مایل در ساعت (۲۸۵ کیلومتر در ساعت) تولید می‌کند.

Mission X همچنین می‌تواند باتری را حدود ۲ برابر سریع‌تر از Taycan Turbo S شارژ کند. با این حال، این قبل از افزایش قدرت سدان الکتریکی از ۲۷۰ کیلووات به ۳۲۰ کیلووات برای تایکان ۲۰۲۵ بود که اخیراً رونمایی شده است.

این خودروی برقی ۴ در، اکنون می تواند باتری خود را از ۱۰ تا ۸۰ درصد به ۱۸ دقیقه کاهش دهد.

تقریبا یک سال پس از اولین نمایش، قدرت Mission X همچنان یک راز باقی مانده است. گزارش‌های متعدد ادعا می‌کنند که این خودرو تقریباً ۱۵۰۰ اسب بخار قدرت دارد، اما برخی دیگر معتقدند که این قدرت به ۱۷۰۰ اسب بخار نزدیک‌تر است، البته اگر بیشتر نباشد.

همچنین مشخص نیست که چه تعداد موتور دارد، اگرچه ما حداقل ۲ موتور را در نظر می گیریم؛ هر محور یک موتور برای فعال کردن ویژگی تمام چرخ متحرک. Nevera و Evija هر دو دارای تنظیمات چهار موتوره هستند.

هنوز خیلی زود است که بگوییم چه تعداد از این ابرخودرو ساخته می‌شود، اما یادآوری می کنیم که ۹۱۸ Spyder به ۹۱۸ دستگاه محدود می شد.

ارسال این خبر برای دوستان در شبکه های مجازی :
تلگرامواتساپایتاتوییترفیس بوکلینکدین