با شات ایکس همیشه در فناوری بروز باشید
دیجیاتو
دیجیاتو
تقویم
چهارشنبه 09 خرداد 1403
 نیما جلالی نویسنده : نیما جلالی
.
آیا استفاده پاوربانک برای گوشی ضرر دارد؟
عکس : استفاده از پاوربانک برای گوشی

آیا پاوربانک باتری گوشی را خراب می‌کند؟ شاید کم‌وبیش با این سؤال مواجه شده باشید؛ اما پاسخ آن چیست؟ در ادامه به شما توضیح می‌دهیم که آیا پاوربانک برای گوشی ضرر دارد یا خیر.

به گزارش سرویس اخبار گجت سایت شات ایکس و به نقل از دیجیاتو به‌طور کلی تولیدکنندگان پاوربانک محصولات خود را مطابق با استانداردهای جهانی تولید می‌کنند و بدین سبب، پاوربانک‌ها برای باتری گوشی ضرری ایجاد نمی‌کنند. به‌عنوان مثال، شیائومی و سامسونگ از دسته برندهایی هستند که هم گوشی و هم پاوربانک تولید می‌کنند. اگر استفاده از پاوربانک برای باتری گوشی مضر بود، این برندها چنین محصولاتی را در خط تولید خود قرار نمی‌دادند.

آیا استفاده از پاوربانک به گوشی ما آسیب می‌رساند
عکس : آیا استفاده از پاوربانک به گوشی ما آسیب می‌رساند

بسیاری از پاوربانک ‌های بازار از ویژگی شارژ ایمن برخوردار هستند. این استاندارد به آن‌ها اجازه می‌دهد که گوشی شما را با رعایت ایمنی و عدم آسیب به آن شارژ کنند. اگر دمای باتری گوشی در این شرایط بالا برود، پاوربانک توان شارژ را کاهش می‌دهد. برخی پاوربانک ‌ها از چیپ مخصوص برای روند شارژ دستگاه‌ها برخوردار هستند و همین به کارکرد صحیح آن‌ها کمک می‌کند.

معمولاً پاوربانک ‌ها از توان‌های مختلفی برای شارژ گوشی بهره می‌برند. پشتیبانی از توان‌های مختلف شارژ، به تطابق پاوربانک با دستگاه‌های مختلف از ساعت هوشمند تا گوشی و لپ‌تاپ کمک می‌کند.

اگر پاوربانک شما از شارژ سریع پشتیبانی می‌کند و همچنان نگران هستید که آیا پاور بانک به باتری آسیب می‌زند، باز هم جای نگرانی نیست. پاوربانک ‌های مجهز به Fast Charge نیز همان استاندارهای ذکر شده را دارند و برای گوشی شما مشکلی ایجاد نخواهند کرد. پاوربانک ‌ها تنها زمانی به باتری گوشی شما آسیب می‌زنند که تقلبی یا آسیب‌دیده باشند. در‌این‌صورت احتمال خرابی باتری گوشی شما بالا خواهد رفت.سئوالات متداول در مورد استفاده گوشی از پاوربانکآیا پاوربانک برای گوشی ضرر دارد؟

خیر؛ به‌طور کلی پاوربانک ‌ها برای گوشی هوشمند شما ضرری ایجاد نمی‌کنند.چه پاوربانک‌هایی به گوشی آسیب می‌زنند؟

پاوربانک اصلی و تقلبی
عکس : پاوربانک اصلی و تقلبی

استفاده از پاوربانک ‌های تقلبی و آسیب‌دیده برای باتری گوشی ضرر دارد.

ارسال این خبر برای دوستان در شبکه های مجازی :
تلگرامواتساپایتاتوییترفیس بوکلینکدین