با شات ایکس همیشه در فناوری بروز باشید
دیجیاتو
دیجیاتو
تقویم
دوشنبه 21 خرداد 1403
 نیما جلالی نویسنده : نیما جلالی
.
نحوه استفاده و نگهداری از پاوربانک
عکس : پاوربانک
.

نحوه نگهداری از پاوربانک اگر به‌صورت صحیح رعایت شود، می‌توانید تا سال‌های سال از این گجت دوست‌داشتنی استفاده کنید.



به گزارش سرویس اخبار گجت سایت شات ایکس و به نقل از دیجیاتو اما چگونه از پاور بانک نگهداری کنیم تا دچار آسیب نشود؟ در ادامه نکات نگهداری پاور بانک را مرور می‌کنیم.



روش شارژ صحیح پاوربانک

شارژ پاوربانک
عکس : شارژ پاوربانک

اولین مورد مهم در شرایط نگهداری پاوربانک ، رعایت نحوه شارژ صحیح آن است. این شرط به‌خودی چند نکته قابل‌توجه را در برمی‌گیرد. اول از همه، برای شارژ صحیح پاوربانک از شارژ ر و کابل اصلی برندهای شناخته‌شده استفاده کنید. استفاده از لوازم جانبی تقلبی سبب آسیب به باتری پاوربانک می‌شود؛ زیرا شارژ ر و کابل برندهای متفرقه از استانداردهای روز بی‌بهره هستند و همین به داغی باتری و خرابی پاوربانک منجر خواهد شد. معمولاً روی دفترچه راهنمای پاوربانک ‌ها در مورد توان ورودی مورد پشتیبانی آن نوشته می‌شود؛ بنابراین با مطالعه این بخش، می‌توانید برای پاوربانک خود بهترین شارژ ر را تهیه کنید.

یکی دیگر از موارد حیاتی در نحوه نگهداری از پاوربانک ، شارژ به‌موقع و صحیح آن است. به‌طور کلی توصیه می‌شود شارژ باتری پاوربانک و دستگاه‌های مختلف خود را بین ۲۰ تا ۹۰ درصد نگه دارید. این بازه درصد شارژ ، بهینه‌ترین عملکرد باتری را در طولانی‌مدت به‌ارمغان می‌آورد. همچنین بهتر است هر چند هفته یک‌بار پاوربانک خود را کالیبره کنید تا سلامت باتری حفظ شود. برای کالیبره کردن باتری ابتدا باید شارژ پاوربانک را کاملاً خالی کنید، سپس آن‌ را به شارژ ر متصل کرده تا فول‌ شارژ شده و سپس از آن استفاده کنید.



نگهداری در شرایط مطلوب

رطوبت و نفوذ آب مورد دیگری است که می‌تواند سلامت پاوربانک شما را به‌چالش بکشد
عکس : رطوبت و نفوذ آب مورد دیگری است که می‌تواند سلامت پاوربانک شما را به‌چالش بکشد

یکی دیگر از عواملی که حتی باوجود شارژ صحیح پاوربانک آن‌ را خراب می‌کند، عدم نگهداری آن در شرایط مطلوب است. روش نگهداری از پاوربانک در شرایط مناسب سخت نیست؛ صرفاً باید دستگاه خود را از شرایط محیطی نامطلوب دور نگه دارید. به‌عنوان مثال برای سالم ماندن پاوربانک ، باید از نگهداری آن در دمای بالا مانند زیر نور آفتاب، نزدیک به آتش و موارد مشابه خودداری کنید.

رطوبت و نفوذ آب مورد دیگری است که می‌تواند سلامت پاوربانک شما را به‌چالش بکشد. شاید اگر بار اولی که پاوربانک را در این شرایط سخت نگهداری کنید اتفاقی نیفتد؛ اما به‌مرور زمان و با تکرار این نحوه نگهداری از پاور بانک، به‌زودی خرابی آن‌ را شاهد خواهید بود. ضربه خوردن بدنه پاوربانک نیز می‌تواند عملکرد صحیح آن‌ را مختل کند.

ارسال این خبر برای دوستان در شبکه های مجازی :
تلگرامواتساپایتاتوییترفیس بوکلینکدین