با شات ایکس همیشه در فناوری بروز باشید
زبان‌های برنامه‌نویسی یکی از محبوب‌ترین نوآوری‌ها شناخته می‌شود
عکس : زبان‌های برنامه‌نویسی
.

به گزارش سرویس ترجمه ، زبان‌های برنامه‌نویسی با توجه به پیشرفت مداوم فناوری، به عنوان محبوب‌ترین و اصلی‌ترین نوآوری‌ها شناخته می‌‎شود. زبان‌های برنامه‌نویسی فقط مربوط به کامپیوترها نیستند، بلکه در دنیای امروز شامل وسایل هوشمند مانند ماشین لباس‌شویی یا سرعت‌سنج دیجیتالی دوچرخه نیز می‌شود. زبان‌های برنامه‌نویسی زیادی در بازار وجود دارد که از آن‌ها در طراحی و ساخت وب‌سایت ، انواع اپلیکیشن و دیگر موارد استفاده می‌‎شود. در ادامه به معرفی چند زبان برنامه‌نویسی می‌پردازیم:راست (Rust)

Rust یک زبان برنامه‌نویسی سیستمی است که عمده تمرکز آن بر سرعت، حافظه و ایمنی است. این زبان به منظور کمک به توسعه‌دهندگانی توسعه یافته است تا یک نرم‌افزار سریع و قابل‌اعتماد تولید کنند که بدون مشکلات مربوط به حافظه است و برای ایجاد اپلیکیشن‌های موثر و حرفه‌ای انتخاب بسیار مناسبی است. علاوه بر این، زبان برنامه‌نویسی Rust دارای ابزار عالی برای رفع باگ است که تشخیص و رفع نقطه ضعف‌های عملکردی را آسان می‌کند. این زبان منبع باز است و به صورت فعال توسط جامعه بزرگی از داوطلبان پشتیبانی می‌شود.

کاتلین (Kotlin)

Kotlin یک زبان برنامه‌نویسی قدرتمند است که به منظور توسعه برنامه‌های اندروید و iOS استفاده می‌شود. این زبان شی‌گرا و مبتنی بر ماشین مجازی جاوا (JVM) است و هم برای اهداف مختلف می‌توان از آن استفاده کرد و هم یادگیری آن آسان است. زبان برنامه‌نویسی کاتلین محبوبیت زیادی در بین توسعه‌دهندگان اندروید پیدا کرده است و در دنیای توسعه گوشی هوشمند نیز مورد توجه قرار گرفته است.

دارت (Dart)

زبان برنامه‌نویسی دارت (Dart) که توسط گوگل توسعه یافته است، برای ساخت وب، سرور و اپلیکیشن‌های موبایل مورد استفاده قرار می‌گیرد. توسعه‌دهندگانی که تمایل دارند بدون نیاز به تسلط بر زبان‌های دیگر، برنامه‌هایی با کارآیی بالا بسازند، بهتر است دارت را انتخاب کنند، زیرا یادگیری آن بسیار آسان است. این زبان برنامه‌نویسی به صورت چند پلتفرمی طراحی شده است که امکان اشتراک‌گذاری کد بین چندین پلتفرم مانند وب، موبایل و دسکتاپ را فراهم می‌کند.

اکسیر (Elixir)

اکسیر (Elixir) یک زبان برنامه‌نویسی کاربردی پویا است که منبع باز است و تمرکز آن بر ساخت برنامه‌های کاربردی توسعه‌پذیر، قابل اعتماد و قابل پشتیبانی است. این زبان ابزاری قدرتمند است که یادگیری آن بسیار آسان است و به شدت قابل دسترسی و توسعه است. زبان برنامه‌نویسی اکسیر سینتکس ساده و منعطفی دارد که طیف استفاده از آن را توسعه می‌دهد. این ابزار برای ایجاد میکروسرویس‌ها و توسعه برنامه‌هایی که خطاپذیر و در دسترس هستند، بسیار عالی است.

اسکالا (Scala)

اسکالا (Scala) یک زبان برنامه‌نویسی همه‌منظوره است که بر ماشی مجازی جاوا اجرا می‌‎شود. این زبان به دلیل سینتکس مختصر و گویا و همچنین توانایی آن در توسعه آسان برای سیستم‌های توزیع شده انبوه شناخته شده است. توسعه‌پذیر بودن این زبان به توسعه‌دهندگان اجازه می‌دهد تا کتابخانه‌های جاوا موجود در برنامه‌هایشان را ادغام کنند.

گولانگ (Golang)

زبان‌برنامه‌نویسی گولانگ (Golang) که با نام Go نیز شناخته می‌شود، به دلیل سینتکس کارآمد و آسان، بسیار توسعه یافته است و مورد استقبال افراد قرار گرفته است. این زبان برنامه‌نویسی برای توسعه میکروسرویس‌ها و برنامه‌های کاربردی اینترنت اشیا معروف است. به نظر می‌رسد که گولانگ یک انتخاب عالی برای تازه‌واردان برنامه‌نویسی است، زیرا به گونه‌ای طراحی شده است که خواندن و درک آن آسان است. همچنین، یک انتخاب عالی برای توسعه‌دهندگان با تجربه است، زیرا یک روش ساده و کارآمد برای ایجاد برنامه‌های کاربردی با کارآیی بالا است.

ارسال این خبر برای دوستان در شبکه های مجازی :
تلگرامواتساپایتاتوییترفیس بوکلینکدین