با شات ایکس همیشه در فناوری بروز باشید
احتمال اخراج کارمندان دورکار 35 درصد بیشتر از کارمندان حضوری است
عکس : دورکاری
.

براساس تحقیق جدیدی که توسط پژوهشگران انجام شده، در سال 2023، احتمال اخراج کارکنان تمام وقت دورکار ، 35 درصد بیشتر از افرادی بوده است که در دفاتر به‌صورت حضوری مشغول به کار بوده‌اند.

وال‌استریت ژورنال در گزارش خود براساس داده‌های Live Data Technologies نشان می‌دهد که در سال گذشته میلادی، 10 درصد از کارمندان دورکار اخراج شده‌اند، درحالی‌که این میزان برای کارمندان تمام‌وقت و افرادی که با شیوه‌های ترکیبی مشغول به کار هستند، فقط 7 درصد بوده است.به گزارش سرویس اخبار علمی سایت شات ایکس و به نقل از دیجیاتو وال‌استریت ژورنال در گزارش خود براساس داده‌های Live Data Technologies نشان می‌دهد که در سال گذشته میلادی، 10 درصد از کارمندان دورکار اخراج شده‌اند، درحالی‌که این میزان برای کارمندان تمام‌وقت و افرادی که با شیوه‌های ترکیبی مشغول به کار هستند، فقط 7 درصد بوده است.

این نتایج درحالی ارائه شده که سال گذشته میلادی شاهد موج عظیمی از اخراج کارمندان شرکت‌های مختلف بودیم. علاوه بر غول‌های فناوری مانند مایکروسافت که همچنان به تعدیل نیرو ادامه می‌دهند، نشریاتی ازجمله بیزینس اینسایدر و لس‌آنجلس تایمز نیز کارمندان خود را اخراج کرده‌اند.

«اندی چلنجر»، معاون ارشد شرکت تحقیقاتی Challenger, Gray & Christmas می‌گوید:

«زمانی که به یک مدیر اطلاع داده می‌شود که باید 10 درصد کارمندان خود را اخراج کند، راحت‌تر فردی را در لیست قرار می‌دهد که با او رابطه شخصی نزدیکی ندارد.»

کارایی پایین‌تر کارمندان دورکار

«جورج پن»، معاون شرکت گارتنر (Gartner) نیز بیان می‌کند با توجه به اینکه بسیاری از اخراج‌های سال گذشته در صنعت فناوری رخ داده است، جای تعجب نیست که افراد دورکار بیشتر آسیب دیده باشند. البته به گفته پن، تصمیمات مدیریتی نیز در این موضوع می‌تواند دخیل باشد. او به یک نظرسنجی از سال 2021 اشاره می‌کند که نشان می‌دهد 68 درصد از مدیران بر این باورند که کارمندان حضوری آن‌ها کارایی بالاتری نسبت به کارمندان دورکار دارند.

«آلیسا سیسکی»، یک متخصص جذب استعداد نیز به وال‌استریت ژورنال می‌گوید «ارتباط شخصی» کمی که با کارمندان دورکار وجود دارد، باعث می‌شود مدیران راحت‌تر از دست آن‌ها خلاص شوند. او نیز به همین دلیل در سال 2022 از یک نقش کاملاً دورکار خود اخراج شد.

ارسال این خبر برای دوستان در شبکه های مجازی :
تلگرامواتساپایتاتوییترفیس بوکلینکدین