با شات ایکس همیشه در فناوری بروز باشید
چگونه سیم کارت رایتل را بسوزانیم؟
عکس : سیم کارت رایتل

نگرانی درباره سرقت یا گم شدن تلفن همراه این روزها همیشه همراه ماست. اتفاقی که رخ دادن آن با سؤال چگونه سیم کارت م را مسدود کنم همراه خواهد شد. راه‌های مختلفی برای سوء استفاده از سیم کارت ی که به نام یک نفر دیگر هست وجود دارد، از همین رو مسدودسازی سیم کارت مفقود شد یا به سرقت رفته بسیار حائز اهمیت است. در این مقاله روش‌های سوزاندن سیم کارت رایتل را با هم مرور خواهیم کرد، به این امید که هیچ وقت به کارتان نیاید.

به گزارش سرویس اخبار اینترنت و شبکه سایت شات ایکس و به نقل از دیجیاتو اپراتورهای تلفن همراه برای حفظ حریم خصوصی مشترکین خود، راه‌هایی برای مسدودسازی موقت سیم کارت در نظر گرفته‌اند. این امر مانع هرگونه سوءاستفاده احتمالی از خط تلفن همراه می‌شود. این سوء استفاده می‌تواند به کلاهبرداری از مخاطبین سیم کارت شما منجر شود یا با ساخت حساب کاربری جعلی در پلتفرم‌های مرتبط با خرید و فروش، جرائم سنگین‌تری به پایتان بنویسد.

از همین رو مسدودسازی سیم کارت را باید جدی گرفت. در ادامه با چند روش سوزاندن سیم کارت رایتل آشنا خواهیم شد.

سوزاندن خط از طریق رایتل من

با استفاده از رایتل من می‌توانید خط خود را مسدود کنید. نسخه اندروید و iOS رایتل من را می‌توانید از اپ‌استورها به رایگان دانلود کنید.

پس از ورود به این سامانه، گزینه «مدیریت سیم‌کارت» را انتخاب کنید. در صفحه جدید روی «درخواست مسدودی سیم کارت» بزنید.

برای مسدودسازی سیم کارت، نکاتی از سوی رایتل به مشترک اعلام می‌شود که پیش از کلیک روی «تأیید» بایستی به دقت آنها را بخوانید. این اپراتور در صورت انتخاب شماره اشتباه برای مسدودسازی، مسئولیتی بر عهده نمی‌گیرد. با سوزاندن سیم کارت، وضعیت خط شما به حالت مسدودی دو طرفه در می‌آید و هیچ سرویسی روی آن دریافت نخواهید کرد. همچنین در صورت مسدودی پیشین یا بدهی معوقه امکان درخواست مسدودی سیم کارت وجود ندارد.

انتخاب این گزینه تنها یکبار در طول یک شبانه روز مقدور است و در صورتی که حداکثر ظرف مدت ۲۰ روز برای رفع مسدودی سیم کارت اقدام نکنید، سیم کارت شما مجدد به حالت اولیه بازگردانده می‌شود. در نهایت با انتخاب شماره تلفن مد نظر خود، روی گزینه «تأیید» بزنید تا مسدودسازی انجام شود.

لازم به ذکر است در صورتی که سیم کارتتان به سرقت رفته یا مفقود شده است، استفاده از این روش مشروط به دو حالت است. یک حالت این است که پیش‌تر با همان شماره وارد سامانه رایتل من شده باشید یا رمز عبور ثابت برای خود تأکید کرده باشید.

سوزاندن سیم کارت رایتل با کد ملی

در این روش مسدود کرد سیم کارت رایتل با کد ملی باید به همراه کارت ملی خود به یکی از دفاتر نمایندگی این اپراتور مراجعه کنید. از این طریق می‌توانید سیم کارت خود را مسدود و در صورت نیاز، با همان شماره قبلی، یک سیم کارت جدید دریافت کنید.

جمع‌بندی

در این مقاله با نحوه سوزاندن سیم کارت رایتل آشنا شدید. شما به صورت غیرحضوری و با کمک رایتل من یا از طریق مراجعه به نمایندگی این اپراتور، می‌توانید خط خود را مسدود کنید.

لازم به ذکر است کد سوزاندن سیم کارت رایتل وجود ندارد؛ چراکه اغلب مشترکین در زمانی که سیم کارتشان مفقود شده است به دنبال مسدودسازی آن هستند و در چنین حالتی وجود کد دستوری، کاربردی نیست.

سؤالات متداول کاربران

آیا سوزاندن سیم کارت رایتل هزینه دارد؟

شما به رایگان می‌توانید جهت مسدودسازی سیم کارت خود اقدام کنید.

ارسال این خبر برای دوستان در شبکه های مجازی :
تلگرامواتساپایتاتوییترفیس بوکلینکدین