با شات ایکس همیشه در فناوری بروز باشید
تسلا ویدیویی جذاب از ربات انسان‌نمای اپتیموس منتشر کرد؛ این‌بار درحال راه‌رفتن
عکس : در این ویدیو شاهد دو ربات هستیم که به‌آرامی در حال ساخت ربات دیگری هستند.
.

تسلا روز گذشته با برگزاری یک رویداد در کارخانه گیگافکتوری آستین خود به برنامه‌های زیادی از جمله برنامه جامع این شرکت برای دستیابی به انرژی پایدار جهانی اشاره کرد. همچنین در طول این رویداد، اطلاعات جدید و ویدیو کوتاهی درباره ربات انسان‌نمای «اپتیموس» تسلا ارائه شد که در ادامه به توضیح آن‌ها خواهیم پرداخت.

در طول رویداد تسلا که در آن ایلان ماسک به برنامه‌های آینده غول خودروسازی برای سرمایه‌گذاران پرداخت، ویدیو کوتاهی از ربات انسان نمای اپتیموس منتشر شد که در آن شاهد دو ربات هستیم که به‌آرامی در حال ساخت ربات دیگری هستند. نمونه اولیه Optimus مهرماه امسال در جریان رویداد AI Day 2022 رونمایی شده بود و اکنون براساس این ویدیو می‌توان گفت که این ربات به پیشرفت‌های قابل‌توجهی دست پیدا کرده است.

نمایش قابلیت‌های ربات اپتیموس تسلا

ایلان ماسک در طول این رویداد اعلام کرد که Optimus با استفاده از همان هوش مصنوعی که سیستم خودکار تسلا و FSD را آموزش می‌دهد، آموزش داده می‌شود و همچنین حتی بسیاری از سخت‌افزارهای این ربات از خودروهای تسلا‌ گرفته شده است:

«تمام محرک‌های اپتیموس محرک‌های سفارشی تسلا هستند. همان تیمی که موتورهای برقی پیشگانه خودروهای مدل Model S Plaid را طراحی کرده‌اند، محرک‌های ربات را نیز طراحی کرده‌اند.»

ماسک با بیان این جملات تلاش داشت تا به اطلاع سرمایه‌گذاران برساند که تسلا تمام ابزارهای موردنیاز برای ارائه یک ربات انسان نما واقعی به بازار را در اختیار دارد و موضوع اصلی آن‌ها در حال حاضر زمان است. ماسک بر این باور است که از ربات‌های انسان نمای اپتیموس می‌توان در خانه‌ها، کاربردهای صنعتی و موارد دیگری استفاده کرد.

همانطور که گفتیم، تسلا در طول این رویداد بخش سوم برنامه جامع خود که روی تأمین آینده انرژی پایدار متمرکز است را معرفی کرد. با این وجود، هنوز مشخص نیست که این ربات انسان نما در برنامه جامع تسلا چه موقعیتی دارد.ارسال این خبر برای دوستان در شبکه های مجازی :
تلگرامواتساپایتاتوییترفیس بوکلینکدین