با شات ایکس همیشه در فناوری بروز باشید
Interesting-Engineering
Interesting-Engineering
تقویم
دوشنبه 15 آبان 1402
Avatar
.
مسابقات فوتبال بین ربات‌ها برگزار شد
عکس : ربوکاپ - مسابقات فوتبال ربات‌ها
.

« ربوکاپ » تورنمنت بین‌المللی رباتیک و یک رویداد تحقیقاتی با محور پیشرفت در این حوزه و هوش مصنوعی از طریق ربات‌هایی است که فوتبال بازی می‌کنند.

ربوکاپ با ایجاد یک پلتفرم معمول برای تحقیقات رباتیک و رقابتی پیشرفته که چالش‌های دنیای واقعی را تقلید ‌می‌کند، به ترویج و توسعه سیستم های رباتیک هوشمند منجر می‌شود.این رویداد از زمان آغاز خود در سال ۱۹۹۷ میلادی تاکنون با محبوبیت زیادی روبرو شده‌است. در آن زمان بیش از ۴۰ تیم در رویداد مذکور شرکت کردند. محققان و طرفداران حوزه رباتیک همچنان از آن به عنوان پلتفرمی برای غلبه بر محدودیت‌ها و دستیابی به ربات‌های هوشمند استفاده می‌کنند.

در سال جاری میلادی در Maker Faire Rome ۲۰۲۳ تیم‌های شرکت‌کننده Nao Devils از دانشگاه فنی دورتموند و HULK از دانشگاه فناوری هامبورگ رتبه های برتر را کسب کردند.

آرون لاریش از تیم Nao Devils در این باره می گوید: هرچند پیشرفت های بزرگی در تیم‌های فوتبال رباتیک شرکت‌کننده ایجاد شده، اما هنوز راه زیادی در این زمینه مانده‌است.

او در ادامه می‌افزاید: در حال حاضر تصور نمی کنم ما به هدف نهایی‌مان نزدیک شده باشیم. اگر ربات ها را رصد کنید، متوجه می شوید اندازه آنها هنوز کوچک است. آنها بیشتر اوقات می‌افتند و اگر قرار باشد در مقابل یک انسان بازی کنند، احتمالا فرد برنده می‌شود. بنابراین تصور می کنم شکاف بین انسان و ربات شکاف بسیار زیادی است ولی تلاش داریم تا آن را کاهش دهیم.

ارسال این خبر برای دوستان در شبکه های مجازی :
تلگرامواتساپایتاتوییترفیس بوکلینکدین