با شات ایکس همیشه در فناوری بروز باشید
ایلان ماسک آزمایشگاه ربات‌های اپتیموس تسلا را به سریال وست‌ورلد تشبیه کرد
عکس : ربات‌های انسان‌نمای اپتیموس
.

« ایلان ماسک » به سرمایه‌گذاران تسلا گفته است که آزمایشگاه ربات‌های انسان‌نمای اپتیموس ، چیزی شبیه به سریال وست‌ورلد (Westworld) شبکه HBO است.

مدیرعامل تسلا احتمال می‌دهد که برخی از ربات‌های اپتیموس در سال 2025 تحویل داده شوند. مدتی پیش نیز ماسک ویدیویی منتشر کرد که در آن ربات انسان‌نمای اپتیموس ظاهراً لباسی را تا می‌کرد.به گزارش سرویس اخبار ربات سایت شات ایکس و به نقل از دیجیاتو و براساس گزارش اینسایدر، ایلان ماسک، مدیرعامل تسلا چند روز پیش از سرمایه‌گذاران دعوت کرد که از آزمایشگاه ربات اپتیموس که شبیه به سریال وست‌ورلد است، بازدید کنند. «درو باگلینو»، مدیر اجرایی تسلا نیز درباره این اظهارات ماسک گفته است که وست‌ورلد تشبیه خوبی نبوده چون در این سریال ربات‌ها، انسان‌ها را می‌کشند.

ربات‌های انسان‌نمای اپتیموس

جزئیات کمی درباره آزمایشگاه اپتیموس وجود دارد و صرفاً چند ویدیو از محیط آزمایشگاه و این ربات‌ها به بیرون درز پیدا کرده است. تسلا سال گذشته بیش از 50 نفر را در بخش رباتیک استخدام کرد و ماسک به سرمایه‌گذاران گفته بود که به احتمال فراوان در سال آینده میلادی برخی از ربات‌های تسلا را تحویل می‌دهد.

او البته گفته است که در چنین حوره ناشناخته‌ای، بدیهی است که پیش‌بینی دقیق غیرممکن باشد و صرفاً می‌توان هر چند ماه یک‌بار پیشرفت‌های اپتیموس را با مردم به اشتراک گذاشت. ایلان ماسک اخیراً نیز به مهندسان تسلا گفته که برای ساخت خودروی برقی جدید این شرکت، احتمالاً مجبور باشند در کارخانه بخوابند.

سرمایه‌گذاران به دنبال تماس ایلان ماسک و بازدید از این آزمایشگاه، احتمالاً امیدوار به انتشار اخبار خوبی از تسلا باشند؛ زیرا سهام این شرکت در سال 2024 حدود 26 درصد کاهش یافته است؛ البته سهام این شرکت در پنج سال گذشته همچنان رشدی 780 درصدی داشته است.

ارسال این خبر برای دوستان در شبکه های مجازی :
واتساپاینستاگرام