با شات ایکس همیشه در فناوری بروز باشید
ربات انسان‌نمای چین رکورد سرعت را شکست
عکس : ربات انسان‌نمای چین
.

صد آنلاین | ربات انسان نمای شرکت یونی تری (Unitree) رکورد سرعت جهانی را شکست و روی پله ها بالا و پایین رفت.به گزارش سرویس اخبار ربات سایت شات ایکس و به نقل از شات ایکس شرکت چینی یونی تری رباتیکس (Unitree Robotics) در حال ثبت رکورد جدیدی از سرعت جهانی برای ربات انسان نمای خود است. در ویدئویی که به تازگی منتشر شده، این ربات دو پا در حال حرکت با سرعتی که ادعا می شود ۳.۳ متر در ثانیه (۱۱.۹ کیلومتر در ساعت) است، دیده می شود.

به نقل از نیواطلس، این ربات اولین بار در ماه دسامبر سال گذشته معرفی شد. اولین مدل انسان نمای یونی تری است. در گذشته، این شرکت بیشتر به ربات های چهارپای شبیه به سگ خود شناخته شده بود.

نسخه معرفی شده اولیه دارای قد ۱۸۰/۵ سانتی متر و وزن تقریبا ۴۷ کیلوگرم است و میتواند تا ۳۰ کیلوگرم بار حمل کند. هر یک از پاهای آن به لطف مفاصل لگن، زانو و مچ پا دارای پنج درجه آزادی حرکت است. مفاصل شانه و آرنج به هر بازو در مجموع چهار درجه آزادی می دهند.

این ربات از طریق یک دوربین تشخیص عمق Intel RealSense D۴۳۵i که روی سر آن قرار دارد و یک ماژول لیدار Livox MID۳۶۰ از محیط اطراف خود به صورت ۳۶۰ درجه تصویربرداری می کند. خروجی این دستگاه ها در لحظه توسط ریزپردازنده های Dual Core i۷- ۱۲۶۵U اینتل تجزیه و تحلیل می شوند.

در ویدئویی که به تازگی منتشر شده است، آخرین نسخه ربات به نام Evolution V۳.۰ کارهای بیشتری انجام می دهد. مهم تر از همه، همان طور که قبلا ذکر شد، سرعت آن در امتداد یک سطح صاف با سرعت ۳.۳ متر بر ثانیه گزارش شده است. به گفته یونی تری، این یک رکورد جهانی جدید برای یک ربات انسان نما است.

ربات دو پا« کسی»( Cassie) متعلق به شرکت Agility Robotics در سال ۲۰۲۲ با طی مسافت ۱۰۰ متر در ۲۴.۷۳ ثانیه که به طور میانگین به ۴.۰ متر در ثانیه( ۱۴.۴ کیلومتر در ساعت) میرسد، رکورد جهانی دو سرعت رباتیک را به نام خود ثبت کرد. با این حال،« کسی» اساسا فقط مجموعه ای از پاها و یک «سر» است، نه یک ربات انسان نمای کامل.

شرکت رقیب فیگور (Figure) هنوز سرعت راه رفتن را در ربات انسان نمای خود در اولویت قرار نداده است و در حالی که مدل فونیکس (Phoenix) استارت آپ Sanctuary در این برهه از زمان حتی پا ندارد و سازندگان آن بیشتر بر مهارت های کارهای دستی آن تمرکز کرده اند که به طرز باورنکردنی سریع به نظر می رسد. تسلا به تازگی سرعت راه رفتن جدیدی را برای ربات انسان نمای کامل اپتیموس (Optimus) خود به رخ کشیده است، اگرچه این سرعت تنها ۰.۶ متر بر ثانیه بود.

منبع : صد خبر

ارسال این خبر برای دوستان در شبکه های مجازی :
تلگرامواتساپایتاتوییترفیس بوکلینکدین