با شات ایکس همیشه در فناوری بروز باشید
استخر شیشه‌ای دو ساختمان را به هم وصل می‌کند؛ طراحی جدید شرکت زاها حدید برای ساختمانی در میامی
عکس : استخر شیشه‌ای دو ساختمان را به هم وصل می‌کند؛ طراحی جدید شرکت زاها حدید برای ساختمانی در میامی
.
شرکت معماری زاها حدید مجموعه آپارتمانی متشکل از دو ساختمان مجزا برای میامی فلوریدا طراحی کرده است که با یک استخر ۳۰ متری به هم متصل می‌شوند.

شرکت معماری زاها حدید (ZHA) یک مجموعه ساختمان یا کاندوی (یک ساختمان یا مجموعه‌ای از ساختمان‌ها دارای تعدادی آپارتمان یا خانه با مالکیت فردی) لوکس چشم‌نواز برای میامی، فلوریدا طراحی کرده است. این پروژه دارای یک نمای منحنی و متشکل از دو ساختمان است که توسط یک استخر با کف شیشه‌ای در پشت بام به هم متصل می‌شوند و به ساکنان این امکان را می‌دهد که از یک ساختمان تا ساختمان دیگر را شنا کنند.

هر دو ساختمان بسیار شبیه به هم هستند و تفاوت اصلی آن‌ها این است که یکی نمای بیرونی شیب‌دار خواهد داشت و دیگری شکل یکنواخت‌تری دارد.

همان‌طور که گفته شد، کاندو به دو ساختمان مجزا تقسیم می‌شود، که هر یک دارای یک نمای بیرونی منحنی پیچیده هستند که برگرفته از جزر و مد اقیانوس مجاور است. این دو سازه توسط پل‌ها و همچنین استخری با کف شیشه‌ای به هم متصل خواهند شد که برای آب و هوای میامی مطبوع است. در داخل، هر ساختمان در مجموع شامل ۱۲ طبقه خواهد بود و بیشتر فضای طبقاتی در مجموع به ۵۷ واحد با اندازه‌های مختلف تعلق دارد.

توسعه‌دهنده پروژه داماک اینترنشنال (Damac International) توضیح داد: «طرح‌ها دید و نور طبیعی را حداقل از سه سمت به آپارتمان‌ها می‌رسانند. کاندومینیوم‌ها به‌طور یکپارچه از داخل به خارج با بالکن‌های بزرگ پذیرای نسیم اقیانوسی هستند. از جمله امکانات برای ساکنان یک استخر ۳۰ متری روی پشت بام با چشم‌انداز مرکز شهر، و همچنین یک استخر سرپوشیده ۲۲ متری است.»

هنوز جزئیات بیشتری ارائه نشده، اگرچه انتظار داریم با پیشرفت کار اطلاعات بیشتری کسب کنیم. این پروژه در حال حاضر برای تصویب برنامه‌ریزی ارائه شده است. در این محل قبلا خانه یک ساختمان مسکونی دیگروجود داشت که در سال ۲۰۲۱ فروریخت و به طور غم‌انگیزی ۹۸ نفر را کشت.
ارسال این خبر برای دوستان در شبکه های مجازی :
تلگرامواتساپایتاتوییترفیس بوکلینکدین