با شات ایکس همیشه در فناوری بروز باشید
جیمز کامرون، کارگردان فیلم تایتانیک: به OceanGate درباره ایمنی زیردریایی تایتان هشدار داده بودم
عکس : جیمز کامرون، کارگردان فیلم تایتانیک
.
پس از چندین روز جستجو، حالا مرگ سرنشینان زیردریایی تایتان که برای بازدید از لاشه تایتانیک به سمت این کشتی حرکت کرده بودند، تأیید شده است و باید منتظر واکنش‌های مختلف باشیم. یکی از این واکنش‌ها مربوط به «جیمز کامرون»، کارگردان فیلم تایتانیک است. او که 33 بار از تایتانیک بازدید کرده است، در مصاحبه‌ای گفته درباره ایمنی تایتان به OceanGate، شرکت مالک آن هشدار داده بود.جیمز کامرون در مصاحبه‌ای گفته روز یکشنبه یعنی زمانی که زیردریایی گم شد، روی یک کشتی قرار داشت و تا دوشنبه خبر این موضوع را نشنیده بود. اما وقتی روز دوشنبه متوجه شد که این زیردریایی ارتباط و همچنین ناوبری خود را از دست داده است، سریعاً به وقوع یک فاجعه مشکوک شد:

«در استخوان‌هایم اتفاقی که افتاده است را احساس کردم. زمانی که به‌طور هم‌زمان تجهیزات الکترونیکی، سیستم ارتباطی و فرستنده ردیابی زیردریایی از کار می‌افتند، یعنی آن را از دست داده‌ایم. با ارتباط با افراد مطلع، پس از تقریباً یک‌ساعت به حقایق پی بردم. آن‌ها در عمق 3500 متری قرار داشتند و به سمت عمق 3800 متری حرکت می‌کردند. ارتباط آن‌ها با کشتی قطع شد و ناوبری را از دست دادند. همان لحظه به خودم گفتم که بدون وقوع یک رویداد فاجعه‌بار نمی‌توانید ارتباط و ناوبری را از دست بدهید. بنابراین اولین چیزی که به ذهنم رسید، یک انفجار بود.»

پیش‌بینی کامرون درست از آب درآمد؛ چرا که گارد ساحلی آمریکا رسماً اعلام کرده که زیردریایی تایتان بر اثر درون‌پاشی یا انفجار از درون نابود شده و 5 سرنشین خود را به کام مرگ کشانده است. مقامات نیروی دریایی آمریکا گفته‌اند که تجهیزات محرمانه آن‌ها روز یکشنبه، یعنی همان روزی که تایتان گم شد، یک صدای انفجار را ثبت کرده بودند.

به OceanGate درباره ایمنی تایتان هشدار داده شده بود


جیمز کامرون می‌گوید درباره مشکلات ایمنی تایتان و این سفرهای دریایی به OceanGate، مالک این زیردریایی هشدار داده بود. او همچنین گفته برخی از کارمندان این شرکت آن را ترک کرده بودند، اما کارگردان تایتانیک علت آن را اعلام نکرده است.

کامرون همچنین گفته نامه‌ای هشدارآمیز به OceanGate نوشته شده بود. در این نامه آمده بوده که OceanGate در مسیری گام برداشته که به فاجعه ختم می‌شود، البته کامرون در نوشتن این نامه نقشی نداشته است. طبق گزارش‌ها، از سال 2018 منابع مختلف درباره خطرات سفرهای دریایی OceanGate ابراز نگرانی کرده بودند.
ارسال این خبر برای دوستان در شبکه های مجازی :
تلگرامواتساپایتاتوییترفیس بوکلینکدین