با شات ایکس همیشه در فناوری بروز باشید
وزیر اقتصاد: در سال گذشته 1900 کودک زیر 10 سال تراکنش‌های میلیاردی داشتند
عکس : احسان خاندوزی وزیر اقتصاد
.

چندی پیش سازمان امور مالیاتی و بانک مرکزی از سوءاستفاده برخی فعالان صنفی از حساب افراد زیر 18 سال، به‌ویژه کودکان و بچه‌ها، برای فرار مالیاتی خبر دادند. حال وزیر اقتصاد از تراکنش‌های میلیاردی کودکان زیر 10 سال صحبت کرده است.ایرانیکارت

«احسان خاندوزی» در گفت‌وگو با برنامه تلویزیونی ثریا در رابطه با تعداد افرادی که فرار مالیاتی سنگین داشتند، گفت:

«176 هزار نفر شناسایی شدند که 700 هزار میلیارد تومان گردش مالی داشتند، بدون اینکه یک بار به‌اندازه یک کارگر یا کارمند، مالیات و حقوق کشور را بپردازند و حتی اسمی از این افراد نبود. همچنین 800 کد ملی پیدا کردیم برای افراد زیر 5 سال که تراکنش‌های بالای میلیارد داشتند. 1100 کد ملی نیز برای اشخاص 5 تا 10 سال داشتیم که تراکنش‌های بالای میلیارد در طول سال داشتند.»

او در بخش دیگری از سخنان خود به فرار مالیاتی دستگاه‌های کارتخوان اشاره کرد و گفت با همکاری بانک مرکزی، نزدیک به 12 میلیون دستگاه پوز غیرفعال شده است: «9.5 میلیون دستگاه دیگر را کاملاً به پرونده‌ها متصل کردیم و این کار تابستان سال گذشته خاتمه پیدا کرد و از میز کشور برای همیشه کنار رفت. همچنین انطباق این دستگاه‌ها با شماره پستی پرونده‌های مالیاتی سال گذشته شروع شد و تا پایان تابستان سال جاری تمام می‌شود.»

خاندوزی در ادامه در مورد آخرین وضعیت طرح مالیات بر سوداگری اظهار داشت 9 خردادماه ایرادات شورای نگهبان به مجلس ارسال شد و این ایرادات در کمیسیون اقتصادی درحال برطرف‌شدن است:

«اهمیت مالیات بر سوداگری در این است که هزینه زندگی جمع زیادی از مردم، گروگان چند نفری است که به‌عنوان نوسان‌گیر‌ها و دلالان بازار‌های مختلف درحال فعالیت هستند. این افراد نقدینگی مازاد خود را در بازار‌های مختلف وارد کرده و باعث افزایش تورم در برخی حوزه می‌شوند. این قانون باید چند دهه قبل در کشور مصوب می‌شد.»

وزیر اقتصاد مدعی است این قانون شامل حال همه افراد جامعه نمی‌شود و اهالی باستی هیلز باید از اجرای این قانون نگران باشند و بدانند دولت حتماً به سراغ آن‌ها خواهد رفت.

ارسال این خبر برای دوستان در شبکه های مجازی :
تلگرامواتساپایتاتوییترفیس بوکلینکدین