با شات ایکس همیشه در فناوری بروز باشید
سامسونگ از قابلیت امنیتی Auto Blocker در One UI 6 رونمایی کرد
عکس : قابلیت‌های Auto Blocker سامسونگ
.

سامسونگ سرانجام آپدیت اندروید 14 خود را با رابط کاربری One UI 6 منتشر کرد. این آپدیت قرار است برای گوشی‌های بسیاری از سامسونگ منتشر شود و حالا یک قابلیت مفید جدید آن با نام Auto Blocker معرفی شده است. اتوبلاکر سه ویژگی امنیتی مهم را به دستگاه‌های گلکسی می‌آورد:

  • جلوگیری از نصب اپلیکیشن‌های غیرمجاز
  • پایش فعالیت اپلیکیشن‌ها برای رفتار مشکوک
  • جلوگیری از اجرای فرامین ناخواسته از طریق کابل USB آلودهقابلیت‌های Auto Blocker سامسونگ

یکی از ویژگی‌های جالب Auto Blocker، جلوگیری از نصب برنامه‌ها از منابع غیرمجاز است که تحت عنوان «بارگذاری جانبی» (Sideloading) شناخته می‌شود. بارگذاری جانبی آگاهانه، به خودی خود حرکت آسیب‌زایی نیست و البته مزایای فراوانی دارد. این فرآیند، امکان سفارشی‌سازی پیشرفته و کنترل بر عملکرد دستگاه را در اختیار کاربران قرار می‌دهد. البته Auto Blocker به صورت پیش‌فرض غیرفعال است و به همین دلیل کسانی که به بارگذاری جانبی علاقه دارند، تغییر خاصی را تجربه نمی‌کنند.

برای آن دسته از افرادی که عادت به سفارشی‌سازی گسترده یا بارگذاری جانبی ندارند، فعال کردن Auto Blocker می‌تواند منجر به توقف حملات مهندسی اجتماعی مانند فیشینگ صوتی یا تلفنی (voice phishing) شود و آرامش خاطر بیشتری ایجاد کند. فیشینگ صوتی جزو حملاتی است که در آن مهاجمان می‌توانند کاربران را به نصب نرم‌افزارهای مخرب سوق دهند.

Auto Blocker دارای طیف وسیعی از کنترل‌های اضافی از جمله: فعال کردن بررسی‌های امنیتی اپلیکیشن برای کمک به شناسایی بدافزارهای احتمالی و جلوگیری از اعمال دستورات مضر و نصب نرم‌افزار توسط کابل USB است. این قابلیت می‌تواند به محافظت از کاربران در شرایطی که شخص دیگری به دستگاه آنها دسترسی فیزیکی دارد، کمک شایانی کند. مانند زمانی که گوشی در فرودگاه یا هر مکان عمومی دیگری شارژ می‌شود.

همچنین قرار است یک به‌روزرسانی جدید برای Message Guard نیز ارائه شود که حملات بدون کلیک (Zero Click) یا پیام‌های تصویری مستقیمی که کدهای مخرب را پنهان می‌کنند، کاهش می‌دهد. این ویژگی که در ابتدا برای برنامه‌های پیام‌رسان گوگل و سامسونگ عرضه شد، اکنون می‌تواند با اپلیکیشن‌های پیام‌رسان متنوع‌تر و بیشتری کار کرده و از داده‌های کاربران محافظت کند. به این ترتیب، کاربران حق انتخاب بیشتری در زمینه انتخاب اپلیکیشن‌های امن و مطمئن خواهند داشت.

آپدیت اندروید 14 سامسونگ در حال حاضر برای سری گلکسی S23 در دسترس است. انتظار داریم گوشی‌های گلکسی زد فولد و زد فلیپ 5 به زودی و پس از آن پرچم‌داران قدیمی‌تر و میان‌رده‌های سامسونگ به One UI 6 به‌روز شوند.

ارسال این خبر برای دوستان در شبکه های مجازی :
تلگرامواتساپایتاتوییترفیس بوکلینکدین