با شات ایکس همیشه در فناوری بروز باشید
انگجت - ENGadget
انگجت - ENGadget
تقویم
- 17 تیر 1403
 شیوا سعیدی قوی اندام - مهر نویسنده : شیوا سعیدی قوی اندام - مهر
.
تاکسی های خودران گوگل در آمریکا همگانی شد
عکس : تاکسی خودران

سرویس تاکسی خودران وایمو(زیرمجموعه گوگل) برای همه شهروندان سن فرانسیسکویی ارائه شده و آنها می توانند با استفاده از اپ مخصوص سرویس مورد نیاز خود را سفارش دهند.

به گزارش سرویس اخبار خودرو سایت شات ایکس و به نقل از انگجت - ENGadget این شرکت تاییدیه دولت برای اجرای طرح خودروهای خودران پولی را از آگوست سال گذشته تایید کرده اما شرکت از آن زمان تاکنون درفهرست انتظار قرار داشته است. وایمو پس از تعطیلی بی سروصدای فعالیت خودروهای خودران کروز به دلیل کشیدن یک عابر روی زمین و مخفی کردن شواهد از رگولاتورها، اکنون تنها شرکت با خودروهای خودران تجاری در ایالت کالیفرنیا است.

این زیرمجموعه گوگل اعلام کرده تاکنون خودروهایش در سن فرانسیسکو بیش از ۳.۸ میلیون مایل بدون راننده سفر کرده اند و شرکت همچنین مدعی است وسیله های نقلیه اش هر هفته هزاران کیلومتر سفر می کنند. به نوشته روزنامه سن فرانسیسکو کرونیکل، ناوگان وایمو در شهر حدود ۳۰۰ خودرو دارد که نسبت به ۲۵۰ دستگاه در ماه ژانویه افزایش یافته است. اما وایمو با وجود گستردگی فعالیت تصمیم ندارد در آینده نزدیک وسایل نقلیه اش را در این شهر بیشتر کند.

سن فرانسیسکو دومین شهری است که سرویس های عمومی خودروهای خودران وایمو را دریافت می کند. نخستین شهر فونیکس بود. این سرویس از سال ۲۰۲۰ میلادی و فقط برای اعضای وایمو ارائه می شد، اما دو سال بعد برای کل ساکنان شهر عرضه شد.

ارسال این خبر برای دوستان در شبکه های مجازی :
تلگرامواتساپایتاتوییترفیس بوکلینکدین