با شات ایکس همیشه در فناوری بروز باشید
«ازکی» رفع تعلیق شد
عکس : ازکی رفع تعلیق شد
.

طبق شنیده‌ها از منابع آگاه در بیمه مرکزی، شرکت ازکی رفع تعلیق شده است. ازکی نیز ضمن تأیید این خبر، اعلام کرد که جزئیات بیشتر دراین‌باره را به‌زودی اعلام خواهد کرد.

وب‌سایت ازکی نیز که در راستای تعلیق رخ داده، از دیشب غیرفعال شده بود، از ساعتی پیش فعال شده است و صدور بیمه‌نامه در آن مانند گذشته انجام می‌شود.

گفتنی است یکشنبه، ۸ مردادماه، اعلام شد که ازکی به‌دلیل مسئله حجاب موقتاً تعلیق شده است. آنطور که خبرگزاری تسنیم نوشته بود، شرکت خرید بیمه‌نامه ازکی به‌دلیل تصاویری که روزهای گذشته از کارمندان این شرکت منتشر شده توسط نهاد ناظر تا اطلاع ثانوی به حالت تعلیق درآمده است.تسنیم همچنین اعلام کرده تا اطلاع ثانوی و بررسی نهایی، پرونده فعالیت بیمه‌ای این مؤسسه به‌طور موقت تعلیق شده است. این در حالی است که حساب رسمی ازکی در اینستاگرام، با انتشار پست و استوری، اعلام کرد که تصاویر منتشر شده مواضع رسمی این مجموعه نیست.

انجمن فین‌تک نیز پس از تعلیق ازکی و پلمب یکی از دفاتر دیجی‌کالا، با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد تصمیماتی از این دست، مانعی بزرگ و بحران‌زا بر سر راه توسعه‌ بخش خصوصی است و نتیجه‌ای جز ناامیدکردن پیکره دانش‌بنیان شرکت‌ها و افزایش مهاجرت ندارد.

انجمن در بیانیه خود خواسته بود تا عقلانیت و دوراندیشی با حساسیت بیشتری در تصمیمات نهادهای مسئول مدنظر قرار داده شود.

لازم به ذکر است پلتفرم طاقچه نیز یکی دیگر از استارتاپ‌هایی است که بنا به دلایلی نه چندان مشخص، فیلتر و از دسترس کاربرانش خارج شده است. به‌نظر می‌رسد از دسترس خارج‌شدن طاقچه در راستای اعلام وزارت ارشاد مبنی بر اینکه طاقچه مجوز ندارد، صورت گرفته است؛ اگرچه برخی علت اصلی را حواشی پیش‌آمده پیرامون این پلتفرم در شبکه‌های اجتماعی می‌دانند.

ارسال این خبر برای دوستان در شبکه های مجازی :
تلگرامواتساپایتاتوییترفیس بوکلینکدین