با شات ایکس همیشه در فناوری بروز باشید
ویدیوی ترفند «آب برنج و تقویت مو» ۹۸۶ میلیون بازدید داشت!
عکس : ویدیوی تقویت مو با آب برنج
.

اخیرا فضای مجازی پرشده از ترفندهای آموزشی استفاده از آب برنج خیس‌کرده در درمان و تقویت ریزش مو که برخی از این قبیل محتواها با بازدید و استقبال شدیدی همراه بوده است.

یک قبیله در چین بنام Red Yao وجود دارد که در روستای Huangluo زندگی می‌کنند. زنان این روستا در سنین مختلف، از آب برنج برای شستشو و تغذیه موهایشان استفاده می‌کنند. رکورد موهای زنان این روستا در گینس ثبت شده و بلندترین موها را دارند.

شستشوی مو با آب برنج یک درمان زیبایی سنتی بوده که در بسیاری از مناطق آسیا محبوب است.به گزارش سرویس اخبار پزشکی سایت شات ایکس و به نقل از ایتنا برخی از کاربران در فضای مجازی عنوان کرده‌اند که استفاده از این ترفند باعث تقویت و ابریشمی شدن موی آن‌ها شده و بسیار راضی هستند. برخی از آن‌ها ادعا کردند که موهای خود را با آب برنج خیس‌کرده بصورت روزانه ماساژ داده و می‌شویند. اما آیا واقعا آب برنج مو را تقویت می‌کند؟

کارشناسان حوزه سلامت در اینباره عنوان کردند: «اگرچه برنج سرشار از مواد مغذی نظیر منیزیم، اسید فولیک، تیامین و نیاسین است، اما این بدان معنی نیست که به تقویت ریشه مو کمک می‌کند.»

کارشناسان پوست هشدار داده‌اند که استفاده از این ترفند برای محافظت و تقویت از مو نه‌تنها علمی و اثبات‌شده نیست، بلکه ممکن است در برخی موارد نتیجه معکوس نیز داشته باشد.

ارسال این خبر برای دوستان در شبکه های مجازی :
واتساپاینستاگرام