با شات ایکس همیشه در فناوری بروز باشید
هواوی قبل از اپل ویژگی سنجش قند خون را به ساعت هوشمند خود اضافه کرد
عکس : سنجش قند خون با ساعت هوشمند هواوی
.
در حوزه ابزارهای پوشیدنی هوشمند، ویژگی‌های مرتبط با سلامتی اهمیت فزاینده‌ای پیدا کرده‌اند. مدت‌ها شایعه شده بود که اپل در حال کار بر روی یک سیستم نظارت غیرتهاجمی قند خون است و قصد اضافه کردن آن به ساعت اپل واچ را دارد، اما به نظر می‌رسد که هواوی زودتر دست به کار شده و این ویژگی را معرفی کرده است. هواوی واچ 4 که اخیراً رونمایی شده دارای ویژگی کاملاً نوظهوری است که خطر افزایش قند خون را در کاربر تشخیص داده و بدین وسیله یک پیشرفت قابل توجه را در بحث ابزارهای پوشیدنی سلامت‌محور رقم زده است. با دیجی رو همراه باشید.

هواوی بیش از 800 هزار مورد تست قند خون را در طی 100 هزار ساعت آزمایش کرده است


برای افراد مبتلا به دیابت، مدیریت سطح قند خون بسیار مهم است. به طور معمول، دیابتی‌ها برای اندازه‌گیری قند خون خود چندین بار در روز مجبور به انجام آزمایش‌های خونی دردناک و پرهزینه هستند که با استفاده از لانست و دستگاه گلوکومتر انجام می‌شود. اما نوآوری جدید هواوی یک جایگزین غیرتهاجمی را ارائه می‌دهد که سطح قند خون را از طریق تجزیه و تحلیل جامع ده شاخص سلامت تنها در 60 ثانیه اندازه‌گیری می‌کند. در حالی که هواوی واچ 4 امکان اندازه‌گیری قند خون در زمان دلخواه کاربر را ندارد،‌ اما با انجام بررسی‌های مداوم خود می‌تواند هشدارهای به موقعی را برای کمک به کاربران در مورد رژیم غذایی و مصرف قند ارائه دهد.

دستاورد جدید هواوی نتیجه تحقیقات و همکاری گسترده این شرکت با موسسات پزشکی معتبر است. هواوی از طریق آزمایش دقیق بیش از 800 هزار نمونه در طی 100 هزار ساعت، یک سیستم پایش سلامت قابل اعتماد و دقیق را ایجاد کرده که تا حد زیادی می‌توان به نتایج آن اتکا کرد. هواوی واچ 4 قابلیت ردیابی ضربان قلب، نبض و سایر شاخص‌های کلیدی سلامت را برای ارزیابی خطر هایپرگلیسمی (بالا رفتن قند خون) دارا می‌باشد.

برای استفاده از این ویژگی، کاربران باید بالای 18 سال سن داشته و در یک برنامه تحقیقاتی سلامت قند خون که توسط یک موسسه پزشکی شخص ثالث انجام می‌شود شرکت کنند. لازم به ذکر است که هواوی واچ 4 به عنوان یک دستگاه پزشکی طبقه‌بندی نمی‌شود، بلکه اطلاعاتی که ارائه می‌دهد به عنوان یک مرجع عمل می‌کنند. علاوه بر این، به افراد مبتلا به دیابت نوع 1 توصیه نمی‌شود از این فناوری استفاده کنند، زیرا پانکراس آن‌ها انسولین تولید نمی‌کند. با این حال، بیماران مبتلا به دیابت نوع 2 که به مرور زمان تولید انسولین در بدن آن‌ها کم شده و مقاومت به انسولین را تجربه می‌کنند، می‌توانند از ویژگی نظارت بر قند خون هواوی واچ 4 بهره‌مند شوند.
در ابتدا، این ویژگی پیشرفته تنها محدود به مدل‌هایی از هواوی واچ 4 خواهد بود که در بازار چین فروخته می‌شوند و هنوز در مورد زمان در دسترس قرار گرفتن جهانی آن حرفی زده نشده است. ساعت هوشمند جدید هواوی دارای صفحه نمایش امولد 1.5 اینچی بوده و از سیستم عامل هارمونی او اس 3.1 استفاده می‌کند. این بازار پوشیدنی از ویژگی‌های مختلف مرتبط با سلامتی، از جمله سنجش اکسیژن خون و تجزیه و تحلیل الکتروکاردیوگرام (ECG) یا همان نوار قلب نیز پشتیبانی می‌کند. باتری هواوی واچ 4 با یکبار شارژ می‌تواند تا سه روز دوام داشته باشد و تا فشار 5 اتمسفر آب نیز مقاوم است. این ساعت هوشمند در مدل‌ها و رنگ‌های مختلف تولید شده است.
ارسال این خبر برای دوستان در شبکه های مجازی :
تلگرامواتساپایتاتوییترفیس بوکلینکدین