با شات ایکس همیشه در فناوری بروز باشید
ارتقای امنیت سفر برای کاربران راننده اسنپ
عکس : اسنپ

امنیت سفر در تاکسی‌‌‌های اینترنتی یکی از مهم‌ترین دغدغه‌‌‌های کاربران مسافر و راننده است. در همین راستا اسنپ به تازگی از ارتقای سرویس امنیت سفر خود برای کاربران راننده خبر داده است. به این ترتیب امکانات تازه‌‌‌ای از قبیل اشتراک‌‌‌گذاری سفر و تماس فوری با پلیس و اورژانس به این سرویس اضافه شده‌‌‌اند تا امنیت بیشتری را برای کاربران راننده به همراه بیاورند. در نسخه جدید امنیت سفر، کاربران راننده اسنپ می‌توانند مشخصات، جزئیات سفر خود و موقعیت مکانی‌‌‌شان را با دیگران به اشتراک بگذارند تا افراد خانواده و دوستانشان بتوانند در صورت نیاز مسیر و موقعیت مکانی لحظه‌‌‌ای آنها را طی سفر دنبال کنند.

به گزارش سرویس اخبار خودرو سایت شات ایکس و به نقل از روزنامه دنیای اقتصاد این قابلیت پیش از این تنها برای مسافران در دسترس بود. همچنین از این پس کاربران راننده می‌توانند در صورت بروز هرگونه مشکل از جمله تصادف خودرو، تهدید، سرقت و درگیری کلامی یا فیزیکی به سرعت و به آسانی با پلیس یا اورژانس تماس بگیرند.

قابلیت «ثبت گزارش اضطراری» هم راه ارتباطی سریع کاربران راننده با تیم «امنیت سفر» است که در حال حاضر به صورت آزمایشی برای تعدادی از کاربران راننده فعال شده است و به‌‌‌زودی برای همه کاربران راننده فعال خواهد شد. پس از پذیرش درخواست سفر و سوار شدن کاربر مسافر، گزینه «امنیت سفر» در گوشه بالا سمت چپ اپلیکیشن کاربر راننده اسنپ به شکل یک سپر قرمز نمایش داده می‌شود. همچنین کاربران راننده می‌توانند در قسمت جزئیات سفر با کشیدن فلش روبه‌‌‌بالا گزینه «امنیت سفر» را مشاهده کنند. با زدن روی دکمه «تماس با اورژانس» یا «تماس با پلیس» کاربر راننده می‌تواند به آسانی با این مراکز تماس بگیرد. با استفاده از گزینه «ارسال مشخصات سفر» هم کاربران راننده می‌توانند در صورت لزوم موقعیت مکانی زنده‌‌‌ خود را برای نزدیکان یا دوستانشان ارسال کنند. لینک ارسال شده برای مشخصات سفر تا ۱۵ دقیقه بعد از پایان یا لغو سفر فعال است و پس از سپری شدن این مدت، منقضی خواهد شد.

ارسال این خبر برای دوستان در شبکه های مجازی :
تلگرامواتساپایتاتوییترفیس بوکلینکدین