با شات ایکس همیشه در فناوری بروز باشید
اپل برنامه‌های ویرایش ویدیو و موسیقی Final Cut Pro و Logic Pro را برای آیپد منتشر کرد
عکس : برنامه‌های ویرایش ویدیو و موسیقی Final Cut Pro و Logic Pro
.


اپل دو برنامه Final Cut Pro و Logic Pro را برای برخی مدل‌های آیپد (iPad) منتشر کرد. این برنامه‌ها که به‌ترتیب برای ویرایش ویدیو و موسیقی مورد استفاده قرار می‌گیرند، هم‌اکنون در اپ‌استور در دسترس هستند.


برنامه‌های اشاره‌شده که تاکنون فقط در دسترس سیستم‌عامل macOS قرار داشتند و اکنون نسخه iPadOS آن‌ها منتشر شده است، به‌صورت اشتراکی در دسترس کاربران قرار دارند و پس از گذشت یک ماه آزمایش رایگان، باید برای استفاده از آن‌ها 4.99 دلار در ماه یا 49 دلار در سال پرداخت کرد. Final Cut Pro با مدل‌های آیپد مجهز به تراشه M1 یا جدیدتر سازگاری دارد و Logic Pro برای مدل‌های مجهز به تراشه A12 Bionic یا جدیدتر در دسترس است. همچنین هر دو برنامه به iPadOS 16.4 یا بالاتر نیاز دارند.


ویژگی‌های Final Cut Pro و Logic Pro برای آیپداپل توضیح می‌دهد که نسخه آیپد این برنامه‌ها برای پشتیبانی از رابط لمسی iPad بهینه‌سازی شده است و «برای سازندگان ویدیو و موسیقی یک استودیوی موبایلی جامع و کامل» فراهم می‌کند. به گفته غول فناوری، Final Cut Pro مجموعه‌ای از ابزارهای قدرتمند را برای سازندگان ویدیو به‌منظور ضبط، ویرایش و به‌اشتراک‌گذاری ویدیوها ارائه می‌کند. Logic Pro نیز دارای مجموعه کاملی از ابزارهای پیچیده برای ترانه‌پردازی، ساخت ضرب آهنگ‌ها، ضبط، ویرایش و میکس است که اکنون با وجود آن‌ها، قدرت خلق موسیقی را به کاربران آیپد ارائه می‌کند.


برای کاربران مک، قیمت Final Cut Pro و Logic Pro تغییری نکرده است و به‌ترتیب 299.99 دلار و 199.99 دلار هزینه دارند.


اپل در چند وقت گذشته در گزارش‌های مختلفی به برتری‌ها و ویژگی‌های اپ‌استور خود اشاره کرده است. این شرکت ابتدا با انتشار یک مقاله به مزایا و امتیازات امنیتی اپ‌استور و سرویس پرداخت Apple Pay اشاره کرد و گفت اپ‌استور در سال 2022 از حدود 2 میلیارد دلار «تراکنش جعلی بالقوه» جلوگیری کرده است. سپس این شرکت با انتشار اولین نمونه از گزارش شفافیت اپ‌استور، به اطلاعاتی نظیر اینکه چند برنامه توسط کارشناسان این شرکت رد شده‌اند، اکانت چند توسعه‌دهنده و کاربر غیرفعال شده و چند اپ از این فروشگاه حذف شده‌اند، اشاره کرد.


منبع: دیجیاتو


ارسال این خبر برای دوستان در شبکه های مجازی :
تلگرامواتساپایتاتوییترفیس بوکلینکدین