با شات ایکس همیشه در فناوری بروز باشید
تماشای سطح خورشید را از دست ندهید!
عکس : سطح خورشید
.

یک تایم‌لپس جدید از سطح خروشان خورشید، ستاره‌ سیاره ما را به گونه‌ای به تصویر می‌کشد که هرگز پیش از این ندیده‌اید.

به گزارش ایسنا و به نقل از اسپیس، قدرت خورشید را در این تایم‌لپس جدید و باورنکردنی از فعالیت خورشیدی احساس خواهید کرد.میگل کلارو(Miguel Claro)، عکاس نجومی از لیسبون، پرتغال، تصویر تمام‌نمای دیسک کامل خورشید را در روز ۱۲ اکتبر ۲۰۲۳ ثبت کرد و نشان داد که خورشید به سوی حداکثر فعالیت خود در چرخه ۱۱ ساله خورشیدی حرکت می‌کند.

کلارو در وبسایت خود نوشت: این ویدیوی جدید بسیاری از ویژگی‌های جالب خورشید را به صورت متحرک نشان می‌دهد، مانند برجستگی‌های فوران‌کننده، شراره‌ها، مناطق فعال با شعله‌های جزئی و خطوط مواج ظریفی از پلاسما.

کلارو نوشت: این ویدئو چرخش خورشید را به مدت سه ساعت در حالی که پلاسما در میدان‌های مغناطیسی قوی آن، صدها کیلومتر بالاتر از سطح خورشید، محبوس شده، نشان می‌دهد و در نهایت آن پلاسما در یک چشم بر هم زدن به درون فضا فوران می‌کند.

کلارو با استفاده از دوربین «Player One Saturn-M SQR» و تلسکوپ «Lunt LS۱۰۰»، این تایم لپس را از یک منطقه از آسمان تاریک در منطقه حفاظت شده آسمان تاریک آلکووا پرتغال ثبت کرد.

این ویدئو از سه ترابایت داده خام، تهیه شده است. او می‌گوید: نتیجه نهایی یک فیلم از خورشید با وضوح بالا ۵K است که متشکل از ۲۴۶ تصویر در طول حدود سه ساعت است.

ارسال این خبر برای دوستان در شبکه های مجازی :
تلگرامواتساپایتاتوییترفیس بوکلینکدین