با شات ایکس همیشه در فناوری بروز باشید
بهترین غذا برای فضانوردان مرد چیست؟
عکس : غذای فضانوردان
.

فضانوردان مریخ اکنون به لطف تحقیقات جدید در مورد گزینه‌های تغذیه‌ای پایدار و خوشمزه برای ماموریت‌های طولانی مدت امکان بهره‌وری از غذای سالم و پرخاصیت دارند.محققان نیاز‌های تغذیه‌ای تخصصیفضانوردان مرد را برای ایجاد گزینه‌های جذاب‌تر و غنی از مواد مغذی مورد مطالعه قرار دادند. طبق بیانیه انجمن شیمی آمریکا، مشخص شد که غذای فضایی بهینه یک سالاد گیاهی خوشمزه از موادی است که می‌تواند در فضا رشد کند و ریزمغذی‌های مورد نیاز برای جبران کالری اضافی سوزانده شده را ارائه می‌دهد.

بر اساس این مطالعه، سالاد گیاهی پیشنهادی آن‌ها شامل سویا، کنجد، جو، کلم پیچ، بادام زمینی، سیب‌زمینی شیرین و تخمه آفتابگردان است که طبق این مطالعه مشخص شد که بهترین وعده غذایی برای مردان در ماموریت‌های فضایی طولانی مدت است.

طبق این بیانیه، فضانوردان در فضا کالری بیشتری نسبت به انسان‌های روی زمین می‌سوزانند و به ریزمغذی‌های اضافی مانند کلسیم نیاز دارند تا در طول قرار گرفتن طولانی‌مدت در معرض ریزگرانش سالم بمانند. علاوه بر این، ماموریت‌های بلندمدت آینده ضرورت پرورش مواد غذایی در جو خارج از سیاره زمین را پررنگ می‌کند.

هدف محققان از این پژوهش ایجاد یک وعده غذایی فضایی بود که نه تنها نیاز‌های سلامتیفضانوردان مرد را برآورده می‌کرد، بلکه طعم خوبی داشت و از مواد تازه استفاده می‌کرد (در مقایسه با وعده‌های غذایی از پیش بسته بندی شده).

سفر به مریخ یکی از چالش‌های بزرگ علمی و تکنولوژیکی است که دانشمندان در حال بررسی و آماده سازی آن هستند. برای مأموریت‌های طولانی مدت به مریخ، مسئله تغذیه و انتخاب منابع غذایی سالم و متنوع برای فضانوردان اهمیت بسیاری دارد؛ دز همین راستا یکی از گزینه‌هایی که برای تغذیه فضانوردان در مسیر به مریخ مورد بررسی قرار گرفته، سالاد گیاهی است.

سالاد گیاهی یک غذای سالم و با ارزش غذایی بالا است که شامل مجموعه‌ای از سبزیجات و مواد خوراکی دیگری مانند آجیل و میوه‌ها می‌شود.

با توجه به ویژگی‌های سالاد گیاهی، سازمان‌های فضایی و محققان به دنبال راه‌هایی برای تولید این نوع غذا در محفظه‌های فضایی هستند. این تحقیقات می‌تواند تأثیر قابل توجهی در تأمین تغذیه سالم برای فضانوردان در طول سفر به مریخ داشته باشد و به آن‌ها کمک کند تا در مأموریت‌های طولانی مدت به بهترین شکل ممکن عمل کنند.

ارسال این خبر برای دوستان در شبکه های مجازی :
واتساپاینستاگرام