با شات ایکس همیشه در فناوری بروز باشید
ثبت تصویر گذر ایستگاه فضایی از مقابل خورشید
عکس : ثبت تصویر گذر ایستگاه فضایی از مقابل خورشید
.
اخیرا ویدیویی از عبور ایستگاه فضایی بین المللی منتشر شد که د خال عبور از روبروی خورشید و در حین پیاده روی فضایی است.

در این ویدیو نشان می دهد که ایستگاه فضایی از مقابل یک لکه خورشیدی عبور می کند که اندازه آن به حدی است که می تواند زمین را ببلعد.‌این ویدیو توسط تیری لوگو عکاس نجومی از فرانسه انجام شد. ثبت ویدیو از ابن ایستگاه در حال حرکت با سرعت ۲۸۰۰۰ کیلومتر در ساعت کار چندان راحتی نیست. اما این عکاس توانسته برای دومین بار این ویدیو را ثبت کند. لوگو در این ویدیو توانست گذر ایستگاه فضایی بین المللی را هنگام عبور از سه لکه خورشیدی ثبت کند‌.

iss over the sun

لوگو در حالی به ثبت این لحظه پرداخت که دو فضانورد ایستگاه فضایی علاوه بر پیاده روی فضایی یک آرایه خورشی ی را نیز در خارج از ایستگاه نصب می کردند. وی می گوید عبور ایستگاه فضایی از مقابل سه گروه از لکه ها در کسری از ثانیه انجام گرفت. ایستگاه فضایی در حال گردش به دور زمین است و هر ۹۰ دقیقه یک دور به دور آن میچرخد. این ایستگاه می تواند فاصله ای به اندازه دو برابر زمین تا ماه را طی ۲۴ ساعت طی کند.

ISS passes in front of the sun

در این ویدیو ایستگاه فضایی در فاصله ای نزدیک از خورشید نشان داده می‌شود در حالی که آنها در فاصله زیاد و ایمنی از یکدیگر قرار دارند. لوگو برای ثبت این تصاویر ۶ ساعت تا هلند رانندگی کرد. در آن لحظه یکساعت از پیاده روی فضایی گذشته بود.
ارسال این خبر برای دوستان در شبکه های مجازی :
تلگرامواتساپایتاتوییترفیس بوکلینکدین