با شات ایکس همیشه در فناوری بروز باشید
پایان همکاری کوالکام و Iridium؛ فعلاً خبری از تماس ماهواره‌ای نیست!
عکس : تماس ماهواره‌ای
.

کوالکام به همکاری خود با شرکت Iridium در زمینه تماس ماهواره‌ای پایان داده است. بنابراین آرزوهای این شرکت آمریکایی برای ارائه قابلیت مذکور در گوشی‌های هوشمند نسل بعدی از طریق پلتفرم اسنپ‌دراگون بی‌نتیجه باقی می‌ماند. این درحالیست که از شروع همکاری کوالکام با Iridium کمتر از یک سال می‌گذرد. با این‌حال، این فناوری در چین به‌سرعت در حال گسترش است و شرکت‌هایی مانند اوپو و آنر خود را متعهد به ارائه آن در پرچم‌داران بعدی خود می‌دانند.پس از موفقیت کوالکام در کمک به اپل برای ارائه قابلیت ارسال پیام اضطراری از طریق ماهواره برای آیفون که به‌لطف مودم‌های سری X این شرکت محقق شده بود، مدیران کوالکام قصد داشتند سرویس مشابهی را برای گوشی‌های اندرویدی ارائه کنندو سرویسی که به گوشی‌ها اجازه می‌دهد تا مستقل از سرویس‌های معمولی موبایل، پیام‌هایی را از طریق شبکه جهانی ماهواره Iridium در همه نقاط دنیا ارسال کنند.

با این‌حال، به نظر می‌رسد که سازندگان گوشی‌های هوشمند نسبت به تلاش‌های کوالکام برای پذیرش این فناوری بی‌میل بوده‌اند که درنهایت منجر به پایان همکاری این شرکت با Iridium شده است. سازندگان گوشی‌های هوشمند ظاهرا رویکرد مستقیم‌تری را برای اتصال ماهواره‌ای ترجیح می‌دهند، مانند آنچه که شرکت China Telecom در بازار چین ارائه کرده است.

طبق گزارش‌ها، اوپو تائید کرده است که از هوآوی برای سازگار کردن سری فایند X7 خود با این سیستم پیروی خوهد کرد. شرکت آنر نیز خود را آماده می‌کند تا امکان برقراری ارتباط ماهواره‌ای را در گوشی‌های خود فراهم کند.

ارسال این خبر برای دوستان در شبکه های مجازی :
تلگرامواتساپایتاتوییترفیس بوکلینکدین