با شات ایکس همیشه در فناوری بروز باشید
۴۷ ماهواره جدید استارلینک به مدار زمین پرتاب شدند
عکس : ۴۷ ماهواره جدید استارلینک به مدار زمین پرتاب شدند
.
در جدیدترین تلاش شرکت «اسپیس‌ایکس»، ۴۷ ماهواره «استارلینک» این شرکت با موفقیت به مدار زمین پرتاب شدند.

شرکت «اسپیس‌ایکس«(SpaceX) بامداد امروز ۲۲ ژوئن، گروه بزرگ دیگری از ماهواره‌های اینترنتی «استارلینک»(Starlink) خود را پرتاب کرد و موشک بازگشته را در اقیانوس آرام فرود آورد.

یک موشک «فالکون ۹»(Falcon 9) حامل ۴۷ ماهواره استارلینک، ساعت ۳:۱۹ بامداد به وقت منطقه زمانی شرقی از «پایگاه نیروی فضایی وندنبرگ»(VBG) در کالیفرنیا به پرواز درآمد.

مرحله اول فالکون ۹ طبق برنامه حدود هشت دقیقه و ۴۵ ثانیه پس از پرتاب به زمین بازگشت و روی سکوی فرود شناور بدون سرنشین شرکت اسپیس‌ایکس که در اقیانوس آرام مستقر بود، فرود آمد. اسپیس‌ایکس در شرح ماموریت نوشت: این سومین پرتاب و فرود برای این تقویت‌کننده ویژه بود.

در همین حال، مرحله فوقانی فالکون ۹ به حمل ۴۷ ماهواره استارلینک ادامه داد تا آنها را حدود ۱۹ دقیقه پس از بلند شدن، در مدار پایین زمین مستقر کند.

به گفته «جاناتان مکداول»(Jonathan McDowell) اخترفیزیک‌دان و ردیاب ماهواره، اسپیس‌ایکس اکنون بیش از ۴۶۰۰ ماهواره استارلینک را پرتاب کرده است که بیشتر آنها در حال حاضر عملیاتی هستند.

شبکه ماهواره‌ای پهن‌باند اسپیس‌ایکس در آینده به گسترش خود ادامه خواهد داد. اسپیس‌ایکس مجوز استقرار ۱۲ هزار ماهواره استارلینک را دارد و برای پرتاب ۳۰ هزار ماهواره دیگر نیز درخواست مجوز داده است.
ارسال این خبر برای دوستان در شبکه های مجازی :
تلگرامواتساپایتاتوییترفیس بوکلینکدین