با شات ایکس همیشه در فناوری بروز باشید
اینترنت ماهواره‌ای موبایل در گوشی اندرویدی‌ و آیفون چگونه کار می‌کند؟
عکس : اینترنت ماهواره‌ای در گوشی اندرویدی‌ و آیفون
.

اینترنت ماهواره‌ای گوشی ‌های هوشمند را به ماهواره‌ای که در مدار پایین قرار دارد متصل می‌کند و پیام SOS را حتی زمانی که هیچ سیگنالی وجود ندارد ارسال می‌کند.به گزارش همشهری آنلاین، شهریور سال گذشته، هوآوی برای اولین بار اینترنت ماهواره‌ای روی یک گوشی هوشمند معمولی را عرضه کرد. یک روز بعد هم شرکت کوپرتینو این فناوری را روی آیفون ۱۴ رونمایی کرد.

ویژگی ارتباط ماهواره‌ای ناجی به‌زودی در گوشی‌های بیشتری عرضه می‌شود. گوگل آن را با اندروید ۱۴ سازگار کرده و شایعات حاکی از این است که اوپو، ویوو و شیائومی آن را با ابزارهای کوالکام روی دستگاه‌های خود ممکن می‌کنند.

اتصال ماهواره‌ای در تلفن‌های مدرن چیست؟

سایت گیزموچاینا می نویسد، اگر موبایل‌های ماهواره‌ای قدیمی را به خاطر داشته باشید، یک آنتن بلند از آنها بیرون زده بود. برخلاف موبایل‌های معمولی فعلی همراه معمولی شما، یک موبایل ماهواره‌ای یا سَت‌فون به وسیله یک لینک رادیویی و از طریق ماهواره‌هایی که به دور زمین می‌چرخند به جای سایت‌های سلولی زمینی، به موبایل‌های دیگر یا شبکه موبایل متصل می‌شود. این روش باعث می‌شود که موبایل‌ها حتی در دورافتاده ترین نقاط هم مفید باشند.

با این حال، فناوری موجود فقط به شما امکان می‌دهد از طریق ماهواره پیام‌های متنی ارسال کنید و هیچ تماسی نمی‌توانید برقرار کنید. همچنین، الزامات سخت‌افزاری خاصی برای به کار گرفتن این ویژگی در گوشی‌های هوشمند وجود دارد. به عنوان مثال، این ویژگی به سخت‌افزار مودم در دستگاهی که استفاده می‌کنید بستگی دارد.

اگر نمی‌دانید این ویژگی چگونه می‌تواند به شما کمک کند، به این مثال توجه کنید: تصور کنید که احساس ماجراجویی شما گل می‌کند و برای سفر به یک مکان دورافتاده برنامه‌ریزی کنید. به آنجا می‌رسید و می‌فهمید که که آنتن‌های سلولی ارتباط شما را پوشش نمی‌دهد.

حالا خدای ناکرده، اگر در شرایط اضطراری قرار بگیرید، نمی‌توانید با کسی تماس بگیرید. اما ارتباط ماهواره‌ای روی تلفن شما می‌تواند این مشکل را با ارائه یک اتصال حتی زمانی که شبکه‌های زمینی در دسترس نیست حل کند.

اتصال ماهواره‌ای در گوشی‌های هوشمند چگونه کار می‌کند؟

اپل با شرکت ارتباطات ماهواره‌ای گلوبال‌استار که یک شرکت ارتباطات ماهواره‌ای با مجموعه‌ای متشکل از ۴۸ ماهواره در مدار پایین است، شریک شده. برای ارسال پیام‌های اضطراری از طریق ماهواره، اپل یک الگوریتم فشرده‌سازی منحصر به فرد ایجاد کرد که پیام‌های متنی را تا یک سوم اندازه اصلی آنها کوچک می‌کند. سپس پیام اضطراری به وسیله یکی از ماهواره‌های گلوبال‌استار در مدار پایین زمین دریافت می‌شود که با سرعت تقریباً ۱۶۰۰۰ مایل در ساعت حرکت می‌کند. بعد از آن هم، ماهواره پیام را به ایستگاه‌های زمینی که در نقاط کلیدی در سرتاسر جهان قرار دارند ارسال می‌کند.

این فرایند تقریبا در همه گوشی‌ها و ماهواره‌های مختص اینترنت ماهواره‌ای یکسان است.

در همین زمینه چنانچه به خبرهای در مورد اینترنت ماهواره ای استارلینک علاقه دارید به لینک استارلینک مراجعه نمایید.

ارسال این خبر برای دوستان در شبکه های مجازی :
تلگرامواتساپایتاتوییترفیس بوکلینکدین